Sobotnim wyjazdowym spotkaniem z Unią Bieruń Stary, MKS Lędziny nie tylko zakończy jesienne rozgrywki, ale i awansem rozpocznie wiosenną rundę rewanżową. Lędzinianie wiadomo już, że spędzą zimę na drugim miejscu w tabeli – tuż za plecami LKS Bełk. Unia natomiast walczy o poprawienie, skromnego, dziesięciopunktowego dorobku, jaki plasuje ją w strefie spadkowej.

Pytanie przed meczem w Bieruniu brzmi tylko, jaka różnica punktowa dzielić będzie oba zespoły. Wszyscy liczymy, że nasz ostatni rywal, tj. Energetyk II Rybnik postawi wysokie wymagania liderowi i, być może, zdoła uszczknąć jakąś zdobycz punktową w prestiżowym pojedynku z Bełkiem. MKS natomiast musi wykonać swoje zadanie, tj. zwyciężyć z Unią. I choć miejsce w tabeli oraz dorobek punktowy stawiają nas w roli faworyta, to zawsze jednak derby.

Unia w Mikołowie zagrała w następującym składzie: Stolecki, Kowal (Kucz 52), Piekorz P., Myalski, Michalec, Bobla W, Bobla M., Czapiewski (Jagsz 89), Piekorz W., Dulęba (Ścierski 80), Biolik (Latusek 72′).

Jeśli porównamy to zestawienie ze składem Unii w spotkaniu 1 kolejki z sierpnia br.: Kostyra, Piekorz, Myalski, J.Bobla, W.Bobla, Nogieć (M.Bobla 68), Matejko (Ścierski 46), Fijoł, Wróbel, Biolik (Latusek K. 85′), Dulęba (Drożdżewicz 89) to przekonamy się, że niemal połowa składu to zupełnie inny zawodnicy. Świadczy to o tym, że w Bieruniu wciąż szuka się optymalnych rozwiązań i składu.

W MKS-ie po raz pierwszy od kilku spotkań nikt nie pauzuje za kartki, natomiast w Unii na pewno nie zobaczymy Walentego Bobli, ukaranego czerwoną kartką w ostatnim wyjazdowym spotkaniu ze Strażakiem, zwycięskim zresztą 3:1 (pozostałe gole autorstwa Kucza oraz Biolika). Była to dopiero trzecia wygrana Unii w obecnych rozgrywkach.

Serdecznie zapraszamy do Bierunia! Wszakże to ostatnia okazja w tym roku do zobaczenia zespołu w akcji! Kolejna nadarzy się dopiero 22 marca 2014 r. w Bełku.

Spotkanie poprowadzi Rafał Przystaś z Sosnowca.