W niedzielę o godzinie 15.00 MKS Lędziny w wyjazdowym meczu 12 kolejki klasy okręgowej zagra z ostatnim w tabeli zespołem Znicza Jankowice.

Beniaminek klasy okręgowej (ubiegłoroczny zwycięzca tyskiej a klasy) fatalnie rozpoczął  obecne rozgrywki i pod wodzą Rafała Oprzondka w 9 meczach wywalczył zaledwie 2 punkty. Działacze klubu powierzyli prowadzenie zespołu Marcinowi Pastuszce (trenerowi juniorów), pod którego wodzą Znicz w dwóch meczach sięgnął po 4 punkty (remis 1:1 w Bełku  i pierwsza wygrana 3:1 z Tempem Paniówki – prócz tego remisy z Czarnymi Piasek i Stalą Chełm). Nowy trener – nowa drużyna? Nie do końca, lecz jak widać roszady w składzie przyniosły efekt. Co prawda, jeszcze nie w postaci opuszczenia ostatniego miejsca w tabeli, ale pierwszej wygranej. I gospodarze na pewno na tym nie będą chcieli poprzestać. 6 punktów, 13 zdobytych bramek i aż 31 straconych to bilans nie zadowalający nikogo w Jankowicach. Autorami goli dla Znicza są: Ł.Bałuch – 4, M.Błażyca – 3, Rysiewicz – 2, Żupa, K.Błażyca, Furtok i Skwarek.

MKS po wygranej z Bełkiem jedzie w końcu po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Dwa remisy na obcych boiskach to skromny dorobek i w Jankowicach będzie dobra okazja, by go podreperować. Zapowiada się jednak ciężki bój o ligowe punkty. MKS ma jednak atuty, które pozwalają myśleć o zwycięstwie. W MKS-ie nikt nie pauzuje za kartki, a trener Polarz ma szeroką kadrę i spory ból głowy przy wybieraniu wyjściowej jedenastki na ten mecz. Zapraszamy do Jankowic, pogoda w niedzielę ma być słoneczna wiec wspomóżmy naszych piłkarzy:)!