MKS Lędziny zainkasował dziś kolejne 3 punkty po wygranej 2:1 (1:1) w Orzeszu. Pod koniec spotkania do lędzińskich piłkarzy uśmiechnęło się szczęście, bowiem wykonujący rzut karny Siochna uderzył obok bramki. Ale kto będzie za jakiś czas o tym pamiętał?

Do siatki rywali trafiali Piotr Kapela już 3 minucie gry, a także Dawid Karlik, którego gol z 70 minuty przyniosło MKS-owi czwarte kolejne ligowe zwycięstwo.

Bramka Kapeli padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Stworzyjana, który wrzucił piłkę na długi słupek, gdzie akcję zamykał Kapela uderzający po długim słupku z głowy. Wyrównująca bramka padła w 27 minucie po zagraniu prostopadłym do lewej strony boiska i mocnym płaskim dośrodkowanie, które co prawda przeciął Gąsior na 15 m, ale do dobitki doszedł zawodnik Bartosz Wróblewski i ulokował piłkę w siatce. W decydującej o wygranej akcji meczu Karlik najpierw zmarnował fantastyczną akcję całego zespołu trafiając w bramkarza, ale poprawił swój błąd skuteczną dobitką z głowy.
Wreszcie w 87 minucie gry po wątpliwym faulu z boku boiska, nastąpiło zamieszanie, które wykorzystał lewy pomocnik Sokoła, nabijając Ingrama w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Podszedł do niego bramkarz gospodarzy Siochna (jak przypuszczam), Gąsior poszedł w jedną stronę, ale piłka w idąc w przeciwległy róg, minęła także i bramkę!

Tą wygraną, po kolejnym dobrym spotkaniu w swoim wykonaniu, MKS bardzo zbliżył się do zajęcia upragnionego 3 miejsca w tabeli. Może je sobie zagwarantować już po sobotnim spotkaniu z LKS Studzionka. Początek, przypominam, o godzinie 17.00.

MKS: Ł.Gąsior, Bednarek, M.Roszak, Idczak, Uniejewski, Karlik, Kapela, Ingram, Gadaj, Stworzyjan (Sopelewski 80), G.Kostrzewa (Skutela 90).

żółta kartka: Ingram

W innych meczach:

Żory – Wola 3:2 (2:0) Żurkowski 21, Adaszek 33, Sudoł 58 – Sz.Kula 64, Pukas 77

Energetyk II – Jedność 4:1 (2:0) Olczak 2, Musiolik, Bałuszyński – Piełka

Bełk – Rozwój II 4:0 (3:0) Gabryś 10,17,30, Bysiec 73

Pogoń – GKS II 1:2 (1:1) Samek 18 – Kisielowski 6, Imiela 76

Unia Kosztowy – Krupiński 3:3 (2:3) Tracz 10, Kohut 13, Wlazło 51 – K.Biedrzycki, 21, J.Biedrzycki 25, Świenty 28

Orzeł – Czarni 3:0 walkower