W najbliższą sobotę (10.09., godz. 13.00) MKS Lędziny w meczu 6 kolejki rozgrywek o mistrzostwo IV ligi – grupy II zmierzy się z ROW 1964 Rybnik. I co tu kryć, będzie to bardzo ważny pojedynek dla MKS, na którego koncie widnieją tylko 3 punkty. Lędzinianom jak dotąd nie wiedzie się na wyjazdach, więc punktów trzeba szukać u siebie. KS ROW z dorobkiem 9 punktów plasuje się na VII miejscu w ligowej hierarchii.

ROW w środę (07.09.) rozegrał zaległe spotkanie z Kuźnią Ustroń, zwyciężając 5:2. Tym samym, powiększył swój dorobek punktowy do 9 oczek.

Bramki: Krotofil, Kolasa, Janik, Cywka, Piejak – Fiedor, Hladczenko

Skład wyjściowy: ROW-u: Korczak – Kolasa, Macha, Janik, Szewieczek, Cywka, Sobik, Krotofil, Wróbel, Warmiński, Juraszczyk.

Tutaj można zapoznać się z pełną kadrą drużyny prowadzonej przez trenera od 1 lipca Ołeksandra Szeweluchina (byłego piłkarza m.in. Górnika Zabrze):

https://www.row1964rybnik.com/pierwsza-druzyna

Jak widać dominują w niej młodzi zawodnicy z roczników 2002-2005, wspomagani przez kilku weteranów jak Jan Janik, czy Marek Krotofil, którzy (jeśli redaktora pamięć nie myli) pamiętają ostatnie potyczki z drużyną MKS-u, choć rozgrywane jeszcze …… w barwach  Energetyka II ROW Rybnik w sezonie 2013/2014, kiedy to MKS toczył zacięty bój o awans do IV ligi właśnie z LKS Decor Bełk oraz drużyną z Rybnika.  ROW 1964 Rybnik w minionym sezonie zajął XI miejsce w rozgrywkach IV ligi , a przypomnijmy w edycji 2020/2021 po zajęciu XVII lokaty w III lidze, pożegnał się z tym szczeblem rozgrywek. Generalnie MKS zmierzy się zespołem wywodzącym się z Klubu o niezwykle bogatej historii, której początki są datowane na 1964 rok. Podsumowanie: 7 sezonów w Ekstraklasie, 198 meczów, 50 zwycięstw, 65 remisów, 83 przegrane, 165 bramek zdobytych, dwukrotnie 7 miejsce w 1 lidze, finalista Pucharu Polski, trzykrotny reprezentant Polski w Pucharze Intertoto. 9 sezonów w 2 lidze, 270 meczów, 109 zwycięstw, 85 remisów, 76 porażek, 343 bramki zdobyte, dwukrotnie 1 miejsce i awans do ekstraklasy. Choć ostatnie sezony są mniej bogate w sukcesy, to należy pamiętać, że zespół ten jeszcze nie tak dawano rywalizował na szczeblu II czy III ligi.

W sobotnim spotkaniu być może szansę debiutu otrzyma pozyskany w ostatnich dniach jako wolny zawodnik,napastnik Arkadiusz Kowalczyk (rocznik 1991), wychowanek GKS-u Katowice, który rywalizował z lędzińska drużyną nieraz w barwach rezerw, ale i mający w swoim cv występy w Nadwiślanie Góra, Skrze Częstochowa, Puszczy Niepołomice, a ostatnio Sarmacji Będzin , Tęczy Błędów i MKS Górnik 09 Mysłowice. Czy istotnie wzmocni siłę rażenia MKS?

Spotkanie jako arbiter główny poprowadzi Mateusz Piszczelok z Katowic.

Zapraszamy!