Od zakończenia rundy jesiennej minęło już nieco ponad 3 tygodnie, czas najwyższy na krótkie podsumowanie burzliwej i – co tu kryć – smutnej rundy w IV lidze. W historii naszych podsumowań nie zdarzyło się bowiem jeszcze, by zespół MKS-u Lędziny, nie zapisał na swoim koncie choćby remisu. Komplet piętnastu porażek przy bilansie bramkowym 6:73, chluby oczywiście Klubowi nie przynosi, ale taki kubeł zimnej wody oraz otrzeźwienia być może okaże się przełomem? Tego życzymy wszystkim Sympatykom MKS-u, którzy wspierali zespół w minionej rundzie.

Seria transferów wychodzących z Klubu przed rozpoczęciem sezonu, odejście trenera Adriana Napierały to nie były wszystkie problemy. Już po rozpoczęciu rozgrywek, tuż przed końcem okresu transferowego na odejścia zdecydowali się Sebastian Krakowiak, czy Allessandro Magini, który stał w bramce MKS w pierwszych spotkaniach. Po kilku występach na boiskach 4 ligi, na grze w B klasie skupił się Łukasz Gardawski, natomiast do Klubu trafili Dawid Froncek czy Mirosław Żebrowski. Wszystko to jednak zawodnicy młodzi, perspektywiczni. W zespole brakowało liderów i piłkarzy, którzy swoim doświadczeniem pomogli by młodszym kolegom.

MKS jesienią przodował niestety chyba we wszystkich statystykach, niestety negatywnych, począwszy od dorobku punktowego, jak i bramkowego. Młody zespół MKS-u, pozbawiony liderów, wielokrotnie płacił frycowe, tylko kilkukrotnie nawiązując wyrównaną walkę z przeciwnikiem (jak w meczach z KS ROW Rybnik, czy BTS Rekord II). Większość zespołów była wyraźnie poza zasięgiem drużyny, nie mniej piłkarzom należą się podziękowania za ambitną grę oraz dobrą, wręcz wzorcową, postawę na treningach.

U progu nowego 2024 r. zapewniamy jednak, iż nikt nie składa broni. Czas rozpocząć budowanie zespołu na kolejny sezon 2024-2025, który będzie pierwszym po reformie rozgrywek, w którym to lędzinianie zetkną się tzw. nową V ligą (I liga śląska).

Trener Szymon Stawowy zaplanował szczegółowo 8-tygodniowe przygotowania do rundy wiosennej, które ruszą 15 stycznia 2024 r. Inaugurację wiosny zaplanowano na 9 marca 2024 r. Zapadły także pierwsze decyzje kadrowe.

Plan przygotowań do rundy wiosennej:

15 stycznia – inauguracja zajęć,

20 stycznia – Przemsza Siewierz (w Ożarowicach),

27 stycznia – Szczakowianka Jaworzno (w Jaworznie),

3 luty – Unia Oświęcim (w Oświęcimiu),

10 luty – KS Chełmek (w Chełmku),

17 luty – Wolanka Wola Filipowska (w Trzebini)

24 luty – Podlesianka Katowice,

2 marca – Unia Rędziny (boisko do ustalenia)

Podsumowanie dot. strzelców i kartek:

Kartki :

czerwona: 1 – Todorski, za dwie żółte,

żółte (27):

7 – Todorski,

4 – Filip, Józefus,

3 – Śmigiel,

1 – Froncek, Kuzak, S.Krakowiak, Mirus, Pawełkowski, Pułtorak, Sejwa, Sidło, Wesecki

 

Strzelcy MKS-u:

3 – Żebrowski,

2 – Pułtorak,

1 – samobójcza (Kuczok – LKS Tworków).

 

Strzelcy grupy II:

12 – Giorgi Merebashvili (Podbeskidzie II Bielsko-Biała)

8 – Michał Rycka (Kuźnia Ustroń)

– Jakub Sewerin (Gwarek Ornontowice)

7 – Seweryn Caputa (Orzeł Łękawica)

– Robert Mrózek (Orzeł Łękawica)

 

Statystyki dotyczące występów:

W dniu 14.12.2023 r. Zarząd Klubu złożył w UM wniosek o przyznanie dotacji z przeznaczeniem na prowadzenie działalności sportowej w 2024 r., zgodnie z Uchwałą nr IV/23/11 Rady Miasta Lędziny z dnia 27 stycznia 2011 r. w sprawie określenia warunków i trybu finansowego wspierania rozwoju sportu w Gminie Lędziny pomimo, iż „Projekt Budżetu Miasta Lędziny na rok 2024 na chwilę obecną nie przewiduje środków na realizację ww. zadania” (za www.ledziny.pl). Czy takie środki znajdą się w budżecie? Czas pokaże.