Po dwóch tygodniach treningów, IV-ligowa drużyna MKS-u Lędziny, rozegrała dzisiaj (27.01.) pierwszy tej zimy mecz kontrolny, rywalizując w Jaworznie ze Szczakowianką (zaplanowany na ubiegłą sobotę mecz z Przemszą Siewierz nie doszedł do skutku z uwagi na stan boiska w Ożarowicach).

Piłkarze MKS-u od 15.01. odbywali jednostki treningowe w lędzińskich halach sportowych oraz na boiskach ze sztuczną murawą w Chorzowie. Choć frekwencja na zajęciach nie powalała na kolana, to trener Szymon Stawowy spokojnie zdołał zbudować kadrę na dzisiejsze spotkanie, w której znalazło się kilku testowanych zawodników.

Szczakowianka Jaworzno – MKS Lędziny 4:1 gol Todorski,

1 połowa: Testowany – Wesecki, Todorski, Śmigiel, Mirus, Testowany, Guzy, Sejwa, Skrobek, Testowany, Testowany,

2 połowa: Stasiński – Wesecki, Śmigiel, Todorski, testowany, Guzy, Mirus, Skrobek, Żebrowski, Testowany, Testowany.

W drugiej części spotkania Oliwier Stasiński obronił rzut karny, doznając niestety przy interwencji kontuzji, w postaci wybicia barku. Konieczna była interwencja lekarska i wizyta na pogotowiu, a diagnoza mówi o kilku tygodniach przerwy naszego bramkarza. Oliemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

W najbliższą sobotę (03.02.), MKS Lędziny zmierzy się z  Unią Oświęcim. Mecz odbędzie się o godzinie 9.00 na boisku w Trzebini.