Już w najbliższą sobotę (19 sierpnia o godzinie 17.00) , MKS Lędziny rywalizując z absolutnym debiutantem na IV-ligowym szczeblu rozgrywek, czyli zespołem Kuźni Ustroń, zainauguruje piłkarską jesień w Lędzinach przy ul. Stadionowej 1 (przypominamy, nastąpiła zmiana gospodarza spotkania). Zarówno MKS, po porażce 0:2 z GKS Radziechowy-Wieprz, jak i Kuźnia po przegranej w Czańcu 0:1, będą szukać punktów w drugiej kolejce HAIZ IV ligi.

Prezesem Kuźni jest Pan Marek Matuszek, a trenerem, który doprowadził zespół z Ustronia do historycznego awansu do IV ligi jest Mateusz Żebrowski.

Rok założenia Kuźni to  1922 a, barwy: Żółto – Niebiesko – Żółte. Oto kilka informacji o kadrze drużyny gości, w której najbardziej znanym zawodnikiem jest Adrian Sikora (37 lat) , wychowanek Kuźni, a niegdyś napastnik Podbeskidzia, Górnika Zabrze, Groclinu, Piasta Gliwice, Nadwiślana Góra oraz zagranicznych APOEL-u Nikozja i Realu Murcia, a od wiosny 2014 r. ponownie Kuźni.

Skład Kuźni z Czańca:

Sztefek – Pszczółka, Pala, Moskała, Michałek (46′ Strach), Iskrzycki, Kuder (90′ Madzia), Trybulec (46′ Sikora), Czyż, Wojtasik, Pietraczyk (75′ Zaczek).

Szeregi Kuźni latem opuścili:

Mieczysław Sikora (Spójnia Landek), Łukasz Błasiak (Czarni Jaworze), Łukasz Strach (LKS Pogórze), Damian Ścibor (Beskid Skoczów), Kacper Brachaczek (Tempo Puńców), Bartłomiej Szczęsny zakończył przygodę z piłką, Tomasz Zaręba zakończył przygodę z piłką.

Do drużyny dołączyli natomiast:

Szymon Chmiel (Spójnia Zebrzydowice) Pomocnik, Bartosz Iskrzycki (TS Podbeskidzie) Pomocnik, Maksymilian Wojtasik (Drzewiarz Jasienica), Paweł Michałek (Rekord Bielsko- Biała) obrońca, Konrad Kuder (Drzewiarz Jasienica) pomocnik, Dawid Foldyna (GKS Katowice Juniorzy) pomocnik.

 

Kadra zespołu przedstawia się następująco:

1 Patryk Kierlin bramkarz
2 Paweł Sztefek bramkarz
3 Jan Śliwka bramkarz
4 Tomasz Czyż obrońca
5 Damian Madzia obrońca
6 Paweł Michałek obrońca
7 Ariel Moskała obrońca
8 Konrad Pala obrońca
9 Tomasz Błoniarz pomocnik
10 Mateusz Brak pomocnik
11 Dariusz Czyż pomocnik
12 Dawid Foldyna pomocnik
13 Bartosz Iskrzycki pomocnik
14 Konrad Kuder pomocnik
15 Michał Pietraczyk pomocnik
16 Michał Pszczółka pomocnik
17 Arkadiusz Trybulec pomocnik
18 Mateusz Zaczek pomocnik
19 Szymon Chmiel napastnik
20 Adrian Gibiec napastnik
21 Robert Madzia napastnik
22 Adrian Sikora napastnik
23 Krystian Strach napastnik
24 Maksymilian Wojtasik napastnik
 Co w MKS? Trener Łukasz Jagoda w wywiadach prasowych podkreśla, iż ten zespół potrzebuje nieco czasu na zgranie, wszyscy jednak wierzą że wykonana praca efekty przyniesie w miarę szybko. Wkomponowanie 2-3 nowych zawodników w zespół wymaga czasu, a możliwym jest jeszcze jeden transfer. Skoro jednak MKS dwa spotkania rozegra na własnym boisku, jest szansa na podjęcie walki o pełną pulę. Pierwsza, już w pojedynku z beniaminkiem z Ustronia. Z pewnością nie będzie łatwo, bowiem każdy z rywali ma swoje atuty, lecz MKS także ma swoje cele i ambicje.
W MKS bez pauz kartkowych, zawodnicy nie zgłaszają także urazów.
Spotkanie poprowadzi Marcin Lis z Rudy Śląskiej (asystenci Mariusz Cherjan, Bartosz Wróblewski).
Serdecznie zapraszamy na sobotnie spotkanie!