W sobotę 11.09 o godzinie 10:00 juniorzy MKS-u mierzyli się z Unią Bieruń Stary. Dzięki naszej fantastycznej grze, skuteczności oraz świetniej defensywie, spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0(2:0)!

Świetnie przepracowany okres przedsezonowy z trenerem Mirosławem Wowro, duża frekwencja na treningach, zaangażowanie, zgranie zespołu doprowadziły do tego wysokiego zwycięstwa. W naszych szeregach pojawiło się kilku nowych zawodników tj. Damian Skrobek; Szymon Sala; Alan Grott, zaliczyli genialny mecz. Po tym spotkaniu każdy zasługuje na pochwały. Bartosz Drozdek za fenomenalne interwencje i pewną grę nogami. Duet środkowych obrońców Zawodny-Żogała był nie do przejścia, obaj byli po prostu bezbłędni. Boczni defensorzy także radzili sobie z bardzo szybkimi skrzydłowymi z Bierunia(Sala,Chwałek,Śmiłowski). Masa odbiorów w środku pola oraz fakt, że rywale nie oddali żadnego strzału sprzed pola karnego to zasługa świetnie zgranego duetu Kuzaka i Tabuły. Kreatywność, skuteczność, pół tuzina bramek, to słowa ,które idealnie opisują jak dobrze radzili sobie nasi ofensywni gracze(Firlej,Skrobek,Grott,Pająk,Zatoń). Bardzo dobre zmiany dali rezerwowi Zatoń oraz Śmiłowski.

Mało kto z nas spodziewał się takiego wyniku, przed sezonem zagraliśmy dwa sparingi, właśnie przeciwko Unii

1 sparing 2:3(Kuzak,Drozdek) 2 sparing 3:3(Firlej,Pająk,Malczyk),

Zespół przeciwny od kilku sezonów zajmował wysokie miejsca w tabeli(miał nawet krótki epizod w III lidze), lecz w tym spotkaniu nie miał żadnych szans.

33min. Firlej⚽(Kuzak️)

43min. Firlej⚽(Grott️)

57min.Grott ⚽(Skrobek️)

59min. Firlej⚽(Grott️)

65min. Śmiłowski 

72min. Skrobek⚽(Kuzak️)

78min. Zatoń⚽(Skrobek️)

RELACJA SPOTKANIA:

I połowa:

-Zamieszanie w naszym polu karnym po rzucie wolnym, przeciwnik główkuje w światło bramki, lecz Drozdek popisuje się świetną interwencją

-Rzut wolny z okolic 35 metra, Kuzak wstrzeliwuje piłkę w światło bramki, golkiper popełnia ogromny błąd, Firlej pakuje futbolówkę do pustej bramki! 1-0

 

-Po świetnym pressingu naszych zawodników, Skrobek dostaje piłkę pod nogi, decyduje się na strzał z 16 metra, który przelatuje obok słupka

-Kuzak przejmuje futbolówkę w środkowej strefie i tzw.”zewniakiem” wypuszcza Grotta na sytuację sam na sam, niestety piłka leci minimalnie obok słupka

-Kuzak ponownie odbiera piłkę w centralnej części boiska, zagrywa do Skrobka, który posyła futbolówkę za linię obrony do Grotta, ten znów ma sytuację sam na sam, ale tym razem nie strzela, lecz podaję na pustą bramkę do Firleja, który zdobywa dublet! 2-0

 

II połowa

-Przeciwnicy ze skrzydła podają w pole karne, jeden z naszych bocznych obrońców nie trafia w piłkę, zawodnik Unii uderza z 5m, lecz fenomenalną paradą popisuje się Drozdek, to nie koniec tej akcji, po jego interwencji znowu nasz defensor nie trafił w futbolówkę, tym razem wydaje się, że gol musi wpaść, lecz niesamowitą i heroiczną obroną popisuje się ponownie Drozdek, ratując nasz zespół od straty bramki

-Skrobek ze środkowej części boiska zagrywa prostopadłą piłkę do Grotta, po której nasz skrzydłowy zdobywa debiutancką bramkę w nowych barwach! 3-0

-Skrobek zbiera futbolówkę po złym wyrzucie z autu przeciwnika, podaje do Grotta, ten wjeżdża w pole karne, oddaje strzał, po interwencji bramkarza gospodarzy, piłka trafia pod nogi Firleja, który kompletuje hat-tricka w tym meczu! 4-0

 

-Piąty gol to zdecydowanie ozdoba tego meczu, Skrobek wjeżdża w pole karne, po podwójnej klepce z Kuzakiem na 16m, pięknymi zwodami mija trzech obrońców i uderza idealnie przy lewym słupku! 5-0

(bramka nie została nagrana, gdyż po czwartym golu, padła bateria w kamerze)

-Tabuła odbiera piłkę w środkowej strefie, zagrywa do Skrobka ,który podaje górą za linię obrony do Zatonia, ten mija bramkarza gospodarzy i zdobywa ostatnią bramkę w tym meczu! 6-0

(bramka nie została nagrana, gdyż po czwartym golu, padła bateria w kamerze)

-Śmiłowski mija zawodnika w bocznym sektorze boiska, podanie do Kuzaka, ten mija obrońcę i uderza z 25 metra, bramkarz broni parując futbolówkę na poprzeczkę

 

Następny mecz juniorów odbędzie się 21.09 o godzinie 17:00, na stadionie w Lędzinach. Przeciwnikiem będzie LKS Łąka. Serdecznie zapraszamy!