Select Page

MKS Lędziny wiceliderem grupy tysko-bielskiej!

Po wczorajszym zwycięstwie w Jaworzu nad Czarnymi 3:0 (0:0), MKS Lędziny awansował na pozycję wicelidera grupy V klasy okręgowej.

Czarni Jaworze – MKS Lędziny 0:3 (0:0) Tomasz Gandzel 50 (samobójcza), Sebastian Rzepa 79, 87;

Czarni: Chmiel – Habdas (46′ Pezda), Krawczyk, Gandzel, Pustelnik (55′ Legut), Jastrzębski, Wajdzik (88′ Sznajdrowicz), Cyran. Ścibor (60′ Greń), Trybała, Pilch.

MKS Lędziny: Kuchta – Piekielny, Ingram, Rzepa, Wójcik (Szachnitowski 89), Zygma, Śliwa, Józefus, Malik, M.Nagi, Miklosh (G.Kostrzewa 82).

Żółte kartki: Trybała, Pilch – Wójcik, Śliwa.

Czerwona kartka:

Adrian Napierała (trener MKS Lędziny – 70′)

„Mająca wysokie aspiracje drużyna MKS-u Lędziny zawitała dziś do Jaworza, by zmierzyć się z Czarnymi.

Spotkanie w Jaworzu zapowiadało się na nieprzeciętne, wszak naprzeciw siebie stanęły drużyny, które w tym sezonie goryczy porażki jeszcze nie zaznały. Mecz lepiej mogli rozpocząć gospodarze, którzy w premierowych 45. minutach wypracowali sobie 3 dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Piłki do siatki nie zdołali jednak skierować Janusz Cyran i dwukrotnie Mateusz Wajdzik, który z dobrych pozycji uderzał minimalnie niecelnie.

– W pierwszej połowie nastawiliśmy się na grę niskim pressingiem. I to zdawało egzamin, bo wyglądaliśmy całkiem nieźle. Sytuacja skomplikowała się w przerwie, ponieważ niedyspozycję do dalszej gry zgłosił mi podstawowy obrońca Grzesiek Habdas – obrazuje Krzysztof Dybczyński, trener drużyny Czarnych, która po zmianie stron straciła 3 gole.

MKS Lędziny prowadzenie objęły po… bramce samobójczej bramkarza Dominika Chmiela, który starał się ratować błąd swojego kolegi z linii obrony. W minutach 80. i 88. przyjezdni ustalili końcowy wynik. – Zostawiliśmy sporo serca i zaangażowania na boisku. Ekipa z Lędzin nas bezlitośnie wypunktowała. Szkoda, bo to nasza pierwsza porażka w tym sezonie – podsumował Dybczyński.”

W innych meczach:

ZET – Pasjonat 2:2 (1:1) Kuliński 30, Fortuna 53 – Ogiegło 7, Czylok 51

Łąka – Bojszowy 3:1 (1:1) Kraus 29,61,89 – Wyrobek 50

Ogrodnik – BTS Rekord II 0:4 (0:1) Hutyra 41,74, Kolano 69, Rucki 81

Piast – BKS Stal 3:5 (1:4) Bobla 16, Tracz 67,71 – Dancik 15, Maj 29, Tański 23,45,89

Studzienice – Iskra 0:5 (0:1) Wróbel 10,90, Wiera 47, Komraus 75, Żelazo 87

Wisła Wielka – JUWe 5:0 (2:0) Ploch 6,48, Wilk 28, Skorupka 58, Kotas 77