Systematycznie zbliżamy się do inauguracji wiosennych rozgrywek w HAIZ IV lidze, grupie II. Już w sobotę 10 marca zostanie rozegrany jeden z zaległych meczów, natomiast MKS przygotowuje się do meczu z GKS Radziechowy-Wieprz (17 marca, godzina 15.30).

Przychodzi czas podsumowań ruchów kadrowych: na początek ubytki. Transfery do klubu są powoli dopinane, zatem dojdzie do kilku zmian. Poinformujemy o nich po załatwieniu ostatnich formalności.

Wiosną w barwach MKS-u nie zobaczymy Damiana Czupryny, który jak dotąd nie podjął treningów z zespołem. Przed dwa lata – począwszy od wiosny 2016 r. – „Czupi” wystąpił w 47 ligowych spotkaniach, zdobywając jedną bramkę. Walnie przyczynił się także do zdobycia przez MKS dwóch trofeów w postaci Pucharu Polski (na szczeblu Podokręgu Tychy) w 2016 i 2017 r., pamiętając piękną bramkę z finałowego spotkania z Pniówkiem (zwycięskiego 1:0).

Kolejnym zawodnikiem, którego nie zobaczymy w MKS-ie jest Marcin Szczurek. Zawodnik wypożyczony w sierpniu 2017 r. na pół roku z Leśnika Gorenice, w rundzie wiosennej reprezentował będzie barwy BKS Stal Bielsko-Biała. W 15 jesiennych występach wychowanek Astry Spytkowice, a dalej były piłkarz Wawelu i Garbarni, zdobył 3 bramki dla naszego zespołu.

W porównaniu z rundą jesienną w składzie nie zobaczymy także Dawida Karlika, który wspomógł zespół w trudnej końcówce rundy jesiennej, walnie przyczyniając się do powiększenia dorobku punktowego. „Karlos” z uwagi na nawracającą kontuzję, zdecydował się na zakończenie przygody z piłką. Warto wspomnieć, że łącznie od 2005 r., kiedy trafił do MKS-u z MOSM Tychy, na ligowe boiska wybiegał 267 razy, zdobywając 29 goli.

Znaczącym ubytkiem będzie także brak Szymona Kwiatkowskiego w bramce. Zawodnika, który jesienią wystąpił we wszystkich spotkaniach od pierwszej do ostatniej minuty. W tym momencie licznik występów Szymona w Lędzinach zatrzymał się na liczbie 99. Trwają intensywne prace nad sprowadzeniem bramkarza, lecz wierzymy że w razie zaistnienia szczególnych okoliczności (przy założeniu braku transferu do innego klubu), Szymon założy jeszcze koszulkę MKS.

W bieżącym okresie przygotowawczym nie oszczędzają nas kontuzje. Urazów doznali Antek Turczyński i Mateusz Malik. O ile naszego napastnika, który przeszedł zabieg artroskopii kolana, prawdopodobnie zobaczymy wiosną (kwiecień, maj), to w przypadku Mateusza Malika rehabilitacja po dopiero planowanym zabiegu kolana potrwa prawdopodobnie jeszcze dłużej.

Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia w nowych klubach, dziękujemy za zaangażowanie w grę dla MKS. A rekonwalescentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a następnie – do treningów i gry!