Przez kilka ostatnich dni piłkarskie władze Podokręgu Bielsko-Biała pozostawiały nas (i nie tylko) w niepewności, ale jest długo oczekiwana decyzja Podokręgu BB o walkowerze 3:0 dla MKS Lędziny za mecz z 29 kolejki rozgrywek, w którym to na murawie padł remis (1:1) w spotkaniu z BTS Rekord II.

Na wskutek złożonego przez Zarząd MKS protestu zweryfikowano liczbę występów poszczególnych zawodników pod kątem przekroczenia limitu 2/3 meczów (łącznie ligowych i pucharowych) w zespole III-ligowego Rekordu. Weryfikacja wykazała, iż Mateusz Madzia zagrał w więcej, aniżeli 27 spotkaniach III-ligowego Rekordu (a wraz z pucharowymi było ich aż 41).

A zatem w końcowej tabeli sezonu 2021/2022 MKS-owi dopisujemy dwa punkty (zwiększając dorobek do 81 punktów), odejmując przy tym jeden zespołowi z Bielska-Białej (zmiana na 76 pkt).

Co chyba jednak chyba najistotniejsze, powyższe definitywnie zamyka temat i sprawę ewentualnych dalszych walkowerów, w tym dla GLKS Wilkowice za mecz 25 kolejki, co skutkowałoby – po przyznaniu walkowera dla wilkowiczan – kluczową zmianą na I miejscu w tabeli, bowiem na boisku to BTS Rekord II zwyciężył 1:0. GLKS Wilkowice nie jednak złożył w stosownym terminie protestu, stąd brak podstaw do weryfikowania spotkań z jego udziałem. Końcowa kolejność w tabeli gr. 5 nie ulegnie już zatem zmianie!

A zatem, w pełni możemy się już cieszyć z awansu do IV ligi, zakasując ręce do dalszej pracy!

W imieniu Zarządu i sztabu trenerskiego, a także drużyny dziękujemy za wszystkie złożone jak dotąd gratulacje za awans na wyższy poziom rozgrywkowy!