W dniu jutrzejszym (05.06.) o godzinie 17.00, kiedy rozpoczynać się będzie derbowy mecz między MKS Lędziny, a GTS Bojszowy, znany już będzie rezultat starcia 9 kolejki rozgrywek w grupie mistrzowskiej między Rekordem II Bielsko-Biała, a LKS Bestwina, zaplanowanym na godzinę 15.00. Wierzymy, że korespondencyjny pojedynek między aktualnym liderem i wiceliderem rozgrywek trwać będzie do końca sezonu!

W minioną środę (02.06.) rozegrano zaległe spotkanie między Czarnymi Jaworze, a BTS II i zakończyło się ono podziałem punktów za remis 1:1. Lędzinianie przed tygodniem pokonali lidera na jego boisku, zwyciężając 4:2, okupując to urazami Rzepy czy Kostrzewy. GTS natomiast w pojedynku z LKS Łąka wywalczył punkt, remisując 1:1. Powyższe oznacza, iż zespół trenera Napierały traci do LKS-u Bestwina 3 punkty, jednocześnie mając analogiczną przewagę nad zespołem z Jaworza. Z Czarnymi Jaworze zagramy dopiero za tydzień, zatem pora skupić się na jutrzejszej derbowej potyczce z GTS Bojszowy. Będzie to czwarte starcie obu zespołów w tych rozgrywkach i pomimo słabszej – wydawałoby się – dyspozycji bojszowian w rundzie wiosennej (8 punktów i VI miejsce w grupie mistrzowskiej), to jednego możemy być pewni: zespół trenera Wojciecha Myszora przyjedzie do Lędzin walczyć o pełną pulę. Tak jak to było we wrześniu minionego roku, gdy utarł nosa naszej drużynie i zwyciężył 3:2 na boisku zespołu stawianego w roli faworyta. W listopadzie w rewanżu padł remis 2:2, a przed miesiącem MKS zwyciężył na boisku rywala 3:0 po trafieniach Rzepy, Kostrzewy i Wójcika. Emocji i walki w spotkaniu na pewno nie zabraknie, a wszystko rozstrzygnie boisko. Obie drużyny borykają się problemami: w MKS-ie kilku zawodników jest mocno poobijanych, ale wierzymy, że nasi piłkarze staną na nogi i przystąpią do rywalizacji. Dodatkowo, nie brakuje pauz kartkowych: w MKS nie zagra Mateusz Śliwa, a trener GTS-u nie będzie mógł skorzystać z Rafała Bednarczyka, Pavlo Savelenki i Kamila Dworakowskiego. Pomimo tych ubytków kadrowych, spotkanie i tak zapowiada się znakomicie. Aura ma dopisywać. Zatem do zobaczenia!

Przypominamy, iż na obiekt może wejść w naszym wypadku 250 osób, co stanowi 25% dostępnych miejsc dla publiczności. Prosimy o zachowywanie dystansu i rozsądne zachowanie!

Serdecznie zapraszamy!