Po kolejnym dobrym meczu, trzy punkty trafiają na konto juniorów MKS’u. Tym razem naszą wyższość musiała uznać Wisła Wielka przegrywając na naszym stadionie.
W pierwszych minutach meczu mogliśmy zdobyć już dwie bramki. Najpierw Spyra po indywidualnej akcji trafia z 11m w bramkarza gości, a następnie Kuzak po podaniu Czudaja zza pola karnego strzela minimalnie nad poprzeczką.
W około 15 minucie Janota po dobrym dryblingu na lewej stronie, dobrze dogrywa do Spyry, który mocnym uderzeniem po krótkim słupku zaskakuje bramkarza Wisły i prowadzimy 1-0.
Chwilę później podwyższamy prowadzenie, po sprytnym strzale Czudaja z prawej strony, który wykorzystał złe ustawienie golkipera przeciwników .
Po strzelonych dwóch bramkach cały czas atakowaliśmy przeciwników, w 40 minucie po podaniu Bieruta, Spyra wychodzi na sam na sam, mija bramkarza i wygrywamy 3-0.
Nie miłym akcentem kończymy pierwszą połowę gdyż tuż przed samym gwizdkiem straciliśmy bramkę. Zawodnik Wisły zaskakuje naszego bramkarza uderzeniem z 35m i do szatni schodzimy z wynikiem 3-1.
Drugą część spotkania rozpoczynamy z przytupem. Czudaj zagrywa między obrońców, gdzie znajduje się niepilnowany Firlej, lecz piłka po jego strzale trafia w bramkarza.
W 50 minucie Spyra strzela hat-tricka. Bramka na 4-1, została zdobyta w prawie identyczny sposób jak na 3-0, lecz tym razem podawał Janota .
Gdy mieliśmy już pewny wynik, straciliśmy chwilowo koncentrację. W 75 minucie jeden z naszych obrońców podaje wprost pod nogi przeciwnika, który nie mógł się pomylić w takiej sytuacji i rezultat meczu z 4-1 zmienia się na 4-2 .
Ostatnie słowo w tym pojedynku należało do nas, a w zasadzie do Spyry, który uważał, że hat-trick to za mało. Rozmus zagrywa futbolówkę za linię obrony, gdzie do piłki dopada nasz napastnik i atomowym wolejem po krótkim słupku ustala wynik meczu.
Zapraszamy na następne wyjazdowe spotkanie z ZET Tychy o godzinie 11:00 w niedzielę (tj. 27.09.). Mecz odbędzie się w Tychach na ulicy Sikorskiego 110.
MKS Lędziny 5:2 (3:1) LKS Wisła Wielka
Bramki: Spyra ⚽ ( Janota 🅰️ ) Czudaj ⚽ Spyra ⚽ ( Bierut 🅰️ ) Spyra ⚽ ( Janota 🅰️ ) Spyra ⚽ ( Rozmus 🅰️ )
Skład: Popiela – Żogała ( Zawodny 70′), Skitek , Jacek , Chromik ( Rozmus 45′) , Kuzak , Janota (C) , Czudaj , Bierut , Spyra , Śmigowski (Firlej 45′ )
Trener: Mirosław Wowro
Kierownik drużyny: Krzysztof Śmigowski