Fantastycznie spisała się w dniu dzisiejszym drużyna żaczków w turnieju rozegranym w Łaziskach. Oto podsumowanie zawodów trenera Adriana Szwedy.

„Pierwszy mecz to pojedynek z APN GKS Tychy , a wygraliśmy 2:1, pierwszą bramkę strzelił po zamieszaniu w polu karnym Igor Włodarczyk, a kolejną zapisał na swoim koncie po świetnym rajdzie Michał Firlej. Drugi mecz graliśmy z Polonią Łaziska II Górne i wygraliśmy go 1:0. Bramka padła po szybkim wykonaniu rzutu rożnego przez Filipa Szprengla , podał on do Igora Włodarczyka, a ten mocnym strzałem z daleka umieścił piłkę w siatce. Mecz nr 3 był jednym z najlepszych w wykonaniu Lędzin , nasi młodzi piłkarze cały czas atakowali, Michał Firleja i Filipa Szprengiel dwoili się i troili, lecz tym razem nie dali rady umieścić piłki w siatce , a słupki i poprzeczka po tym meczu miały wgniecenia, bo młodzi zawodnicy Lędzin chyba z 5 razy trafiali w obramowanie. Kolejny mecz był popisem Filipa Szprengla , który ustrzelił hattricka , ale przy niemałej pomocy swojego kolegi Michała Firleja, który sam raz w tym meczu trafił do bramki, a mecz MKS-u z Polonia Łaziska Górne zakończył się ostatecznie zwycięstwem Lędzin 4:1. Ostatni mecz młode żaczki wygrały 3:2 po bramkach a jakżeby inaczej: Igora, Filipa i Michała.

Tym samym MKS Lędziny wygrał turniej z 13 punktami, kolejny był APN GKS Tychy z 10 punktami. Kolejne drużyny miały poniżej 8 punktów, co pokazuje, jak nasi chłopcy się świetnie zaprezentowali. Warto podkreślić, że świetnie spisywał się debiutujący Leon Skoric, a także młodziutki Miłosz Centkowski. Wyróżniony został także bramkarz MKSu Miłosz Nowicki , który był drugim najlepszym bramkarzem turnieju (popisał się paroma świetnymi interwencjami ). Bardzo dobry turniej tez zagrał Rysiek Odelga. Wyróżnienia dostali Michał Firlej i Igor Włodarczyk, a najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Filip Szprengiel. Był to najlepszy turniej żaków w tym roku , ich łączny bilans to 15 meczy 11 wygranych 2 remisy i 2 porażki.

Bramki strzelili:

4 – Filip Szprengiel ,

3 – Igor Włodarczyk, Michał Firlej

Gratulujemy!

Zwycięska drużyna MKS!