Już w sobotę o 17:00 MKS Lędziny podejmie na własnym obiekcie kolejnego rywala. Tym razem będzie to GKS Dąb Gaszowice. Aby zawitać na niegościnnych lędzińskich bezdrożach goście będą musieli pokonać około 70 kilometrów.

Historia pojedynków obu ekip nie przyprawia o ból głowy. Możliwe jest nawet, że jesienny wyjazd lędzinian do tej podrybnickiej gminy był pierwszym takim spotkaniem. Wspominamy je całkiem miło, bo MKS zwyciężył 4:0 po golach Kapeli, Stworzyjana i dwóch trafieniach Ingrama. Warto wszak przypomnieć, że przez ponad godzinę gry utrzymywał się podówczas bezbramkowy remis.

W rundzie wiosennej futboliści z Gaszowic radzą sobie nader przyzwoicie.

Zimowy wykaz transferów także robił wrażenie, do klubu trafili przypomnijmy: Michał Mazur (Polonia Marklowice), Dawid Sander, Szymon Cichecki (Przyszłość Rogów), Tomasz Młynek (Odra Wodzisław), Sebastian Krystman (Grabownia Rybnik), Michał Łagoda (Naprzód Czyżowice, wyp.), Ireneusz Marcinkowski (Polonia Bytom)Ryszard Szkatuła (Energetyk Rybnik). Dość powiedzieć, że w czterech pierwszych kolejkach po wznowieniu sezonu zgarnęli… komplet punktów. Później bywało już bardziej „w kratkę”, ale nigdy poniżej określonego poziomu. Wiosenna średnia straconych bramek podopiecznych Adama Jachimowicza to zaledwie jeden gol na mecz. W ostatniej kolejce ekipa ROW II Rybnik musiała w Gaszowicach wręcz wyszarpać 3 punkty, bo przegrywała w II połowie 0:1.

Zajmujący dziewiąte miejsce w tabeli przeciwnik, może jednak przyjechać na Stadionową bez swojej czołowej „armaty” – zdobywcy siedemnastu goli, Rafała Wójta (nie zagrał w meczu z Energetykiem II przed tygodniem), kontuzjowany jest Zbigniew Zdrzałek. Godnie zastępuje liderów jednak w ostatnich spotkaniach Tomasz Młynek. Ta informacja o urazie K.Wójta jest na razie niepotwierdzona; wiadomo natomiast, że Sebastian Idczak nie narzeka na braki kadrowe. Warto więc w sobotę pojawić się na trybunach i na własne oczy obejrzeć ten interesująco zapowiadający się pojedynek.

Mecz poprowadzi Piotr Skalski z Bytomia.

Relację na żywo z meczu prowadzić będzie portal www.sportowasilesia.com od godziny 17.00.

Zapraszamy!