Porażką MKS-u zakończyło sie derbowe spotkanie w Bojszowach, nasi gracze po wyrównanej walce ulegli 0:2.

Spotkanie od początku toczyło się leniwie i nic szczególnego na boisku się nie działo, aż do 11 minuty, kiedy to arbiter z Katowic po starciu Roszaka z Michałem Pyrlikiem podyktował jedenastkę. Pewnym jej egzekutorem okazał sie Bereza.W 25 minucie kolejny faul w obrębie szesnastki, tym razem Gołasia – ponownie na Pyrliku, i drugi raz Mokrego z jedenastu metrów pokonał Bereza. Nasza drużyna ocknęła się w ostatnim kwadransie i zaatakowała, najlepszą okazje miał Karlik, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie chybił celu strzelając głową. Kilka razy kotłowało sie w polu karnym GTS-u, ale obrońcy z każdej opresji wychodzili obronną ręką.
Od początku drugiej połowy zaatakowali gospodarze i już w 46 minucie Mokry wygrał pojedynek sam na sam z Bednarczykiem. Ten zawodnik jeszcze miał 3 dogodne okazje do zdobycia gola, ale brakowało mu szczęścia. Zapędy gospodarzy ostudził arbiter, który w 58 minucie wyrzucił z boiska Honca, który próbował wymusić jedenastkę, a że wcześniej miał na swoim koncie żółtą kartkę, musiał przedwcześnie udać sie do szatni. Nasza drużyna przejęła inicjatywę, groźnie zza pola karnego uderzał Bomba, lecz za pierwszym razem nie trafił w bramkę, za drugim na posterunku był Krzemień. Najlepszą okazję do zdobycia gola mieliśmy po błędzie bramkarza GTS-u, jednak do wypuszczonej piłki nie zdołał w porę dojść Gołaś, a dobitka Śliwy była niecelna. Mimo, że nasi starali się jak mogli nie zdołali już odmienić losów spotkania, a gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa i powiększenia swej przewagi punktowej w tabeli nad Gwarkiem oraz AKS-em Mikołów.

MKS: Mokry – M.Roszak (Samek 46), Mikolasz, Karlik, Gołaś, D.Firlej (Śliwa 46), K.Firlej (Sowik 85), Matysek, Gardawski, Bednarek, Bomba (Brona 75)

GTS: Krzemień – Nyga, Bereza, Szeremeta, Ł. Pyrlik – R. Rokowski (46′ Bednarczyk), Gniza, Honc, S. Odrobiński (46′ P. Wróbel) – Mic. Pyrlik (85′ Kamieński), Myszor.

żółte kartki:

GTS: Honc (dwie), Myszor, M.Pyrlik, Nyga, Szeremeta.

MKS: K.Firlej, Karlik, M.Roszak, D.Firlej

Na koniec w imieniu swoim, ale myślę że i zawodników oraz zarządu wielkie podziękowania dla wszystkich kibiców, którzy nie tylko byli w Bojszowach, ale i starali się dzielnie dopingować naszych graczy:)!!! Mamy nadzieję, że stawicie się także na kolejnych spotkaniach:)

oto wyniki pozostałych spotkań 17 kolejki:

Śląsk – Mikołów 3:1 (Fruehmark 2, Lelek – Kurasz), Iskra – Unia 0:1 (Balcerowski), Orzeł – Sokół 2:0 (Struś, Potyka), Bełk – Nadwiślan 0:1 (Dadok), Gwarek – Urania 1:2 (Szala – Oczko, Rudyk) , Piast – Ogrodnik 5:2 (Piontek 2, Kuś, Obarski, Lubański – Chrząścik, Lalorny) , Krupiński – Czarni 2:1 (Świenty, Szweda – Sztorc) .