Serię letnich sparingów MKS w dniu wczorajszym rozpoczął z wysokiego pułapu, pokonując Brzezinę Osiek 5:2 (3:2), prezentując sporo szybkich, ciekawych akcji. Zdarzały się także błędy (zwłaszcza przy bramkach gości), ale na tym etapie przygotowań to nic nadzwyczajnego.

Bramki dla MKS-u zdobywali Nikodem Nagi w 9 minucie, Norbert Stworzyjan w 26, Mateusz Śliwa w 37, Michał Nagi w 50 oraz Kamil Uniejewski w 70 z rzutu karnego.

MKS: Kwiatkowski – Józefowicz, Uniejewski, M.Roszak, M.Nagi, Sz. Bobla, Śliwa, Gadaj, N.Nagi, Kapela, Stworzyjan oraz Karlik, Gardawski, Sitek, Wiklak (od 46 min.), B.Papacz (od 60 min.).

Pewnym jestem, iż w MKS-ie zagrają Piotr Kapela oraz Norbert Stworzyjan, którzy po rocznej przerwie wracają do Lędzin. W Dąbrowie Górniczej wywalczyli nie tylko awans do klasy okręgowej, ale N.Stworzyjan dodatkowo awans okrasił tytułem króla strzelców rozgrywek sosnowieckiej a klasy (28 goli). P.Kapela mimo, że gola nie zdobył, popisał się asystami przy trafieniach N.Nagiego oraz Śliwy, aktywnie grał Stworzyjan, który wykorzystał jedną z sytuacji sam na sam. Najładniejsze było chyba trafienie M.Nagiego, który dynamicznie wszedł w pole karne, ładnie opanowując górne podanie Śliwy i mocnym strzałem trafił do siatki. W zasadzie wszystkie bramki, poza rzutem karnym podyktowanym za faul na Gardawskim, padły po ładnych zespołowych akcjach.

W zespole zaprezentowali się powracający po kontuzjach Szymon Bobla oraz Michał Gadaj. Zagrał także Damian Sitek (ostatnio Unia Dąbrowa Górnicza), a także Rafał Wiklak (ostatnio Unia Kosztowy). Czy zostaną w Lędzinach? Przekonamy się wkrótce. Lista kandydatów do gry w MKS-ie nie jest jeszcze zamknięta i niewykluczone są kolejne ruchy kadrowe.

W MKS-ie brakowało przebywających na urlopach Bednarka oraz Ingrama. Grzegorz Kostrzewa w sierpniu ma zaplanowany zabieg kolana i także nie będzie można na niego jak na razie liczyć. Natomiast, Damian Sopelewski wyjechał za granicę, dlatego powstaje konieczność zastąpienia zawodnika, który przez ostatnie lata był filarem defensywy MKS-u, a w ostatnim sezonie do umiejętności obrońcy, dołożył 9 cennych bramek.