Poznaliśmy pierwszych rywali oraz terminy w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy. W fazie wstępnej MKS nie będzie rywalizował, rozpoczynając rozgrywki od pojedynku 1/8 finału z Sokołem Wola, dlatego na sobotę 1 sierpnia aktualny pozostaje mecz kontrolny z Zagórzanką.

Spotkania 1/8 finału rozgrywek PP odbędą się w środę 12 sierpnia o godzinie 17.30, co oznacza że w ciągu czterech dni MKS dwukrotnie zmierzy się na wyjeździe z ekipą Sokoła, bowiem 15 sierpnia w 2 kolejce rozgrywek ligi okręgowej oba zespoły zawalczą o punkty ligowe.

W razie ewentualnej wygranej w 1/4 finału, zaplanowanej na godzinę 17.00 na dzień 9 września, MKS zagra ze zwycięzcą spotkań Pniówek II Pawłowice/ LKS Studzionka -Znicz Jankowice/Piast Bieruń Nowy (które to zespoły zagrają już 1 sierpnia w fazie wstępnej).