Po interesującym i dramatycznym spotkaniu MKS Lędziny zwyciężając IV-ligową Iskrę Pszczyna 4:3 (3:1) awansował do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu, w którym to 1 października (środa) zmierzy się z III-ligowym Pniówkiem Pawłowice. Jednym z bohaterów spotkania był Dawid Sitarz.

Bramki zdobywali: 1:0 – Karlik 21 minuta, 2:0 – Józefowicz 30 minuta-karny, 2:1 – Żemła 33 minuta-karny, 3:1 – Śliwa 39 minuta, 3:2 – Chrysteczko 53 minuta, 4:2 – Gadaj 60 minuta, 4:3 – Maślorz 74 minuta.

W 81 minucie Chrysteczko nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul Michalskiego na Adamie Maślorzu – Dawid Sitarz obronił uderzenie zmierzające w lewy róg bramki.

[singlepic=13642,360,320]

Dawid Sitarz (z lewej) został bohaterem drużyny MKS-u.

MKS: Sitarz – Bednarek, Śliwa, Józefowicz (M.Roszak 46), Ingram – Maławy, Karlik, Gadaj (Białorucki 79), Gardawski – N. Nagi  (Janik 77), Michalski.

ISKRA: Mrzyk – Ryguła, Granczyński, Zjawiński (Gruszka 67), Żemła – Żupa (Czyż 46), Maślorz, Grygier, Wiera (Bezak 36) – Żur, W. Dragon, (Chrysteczko 46).

Za: www.sportowasilesia.com

Półfinałowy rywal MKS-u okazał się lepszy od ligowego rywala lędzinian, eliminując Znicza Jankowice po zwycięstwie 4:2. W drugim półfinale zagrają Sokół Orzesze z GTS Bojszowy. Bojszowianie zwyciężyli w Bieruniu Starym Unię 3:0, natomiast bieruński Piast nie przystąpił do meczu 1/4 finału, oddając go walkowerem.

Już w sobotę o godzinie 16.00 lędzinianie rozegrają kolejne ligowe spotkanie, a ich rywalem będzie KS Żory.

Zdjęcia za: www.iskra.pszczyna.pl. Autor: Andrzej Puchała