W meczu 13 kolejki klasy okręgowej MKS Lędziny skompromitował się przegrywając z Tempem Paniówki 1:2. Nasz zespół rozegrał najsłabszy mecz w sezonie i zasłużenie przegrał mimo faktu, że goście od 45 minuty grali w dziesiątkę.

Rywale pierwszego gola zdobyli w 25 minucie, bowiem po faulu Karlika sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Maszka.

[mecze]wLLhV4Q77RM[/mecze]

MKS wyrównał także po rzucie karnym. Autorem gola był Matysek, a goście od 45 minuty grali w dziesiątkę, po tym jak Jasiczek wybił piłkę ręką z linii bramkowej.

[mecze]NYLcFwm7uMw[/mecze]

Tempo w 67 minucie przeprowadziło kontrę, którą pewnie wykończył Maszka i sensacja stała się faktem. Goście mieli nawet kilka okazji, by rezultat podwyższyć, lecz te 3 punkty ich satysfakcjonują. Zdobyli pierwsze punkty w meczu wyjazdowym i to od razu trzy.

Jeśli chodzi o MKS, w tym meczu wszystko chyba było złe. Czy to wina podejścia do meczu (żaden sam się nie wygra), czy tego że Marcin Polarz pauzował za kartki. Nie wiem… Dawno nie widziałem tylu niecelnych podań i strat w wykonaniu naszej drużyny. A jeśli już udawało się przedostać pod bramkę rywali, to rzadziej mieliśmy pecha – kiedy piłka trafiała w poprzeczkę (najpierw po głowce Śliwy z 23 minuty, a później po uderzeniu Roszaka z 80). Znacznie częściej uderzeniom brakowało siły (jak Matyskowi w 17 minucie, czy 35, Śliwie w 12), celności (Matysek w 65, Śliwa w 61, Firlej w 64), bądź zdecydowania wykonawcy w polu karnym (ponownie Matysek z 36 minuty, kiedy ograł bramkarza w polu karnym, lecz uderzając z bardzo ostrego kąta nie zdołał już trafić do siatki). Goście grali ambitnie, groźnie kontrując zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie.

MKS: Brandys, Bednarek (A.Gąsior 85), Karlik, Mikolasz (Gardawski 46),  Szeremeta, M.Roszak, K.Firlej, Matysek, Samek (Chmielowiec 70), Dąbrowski (Gajewski 46), Śliwa

W pozostałych meczach:

Kosztowy – Znicz 1:1 (T.Wilk – M.Błażyca), Unia B.S. – Bełk 0:4 (A.Stanek, T.Stanek, Obarski, Święty), Iskra – GKS II 2:0 (Dudek, Szachnitowski), Sokół – Krupiński 3:5 (Grabowiecki, J.Jarnot, Szwajca – Winkler, Brychlik, Furlepa, Kuś, Kula samobójcza), Concordia – Stal 1:3 (Salwa – Wlazło 2, Bubrowski), Leśnik – Łąka 1:0 (Nikodem), Czarni – Pogoń 2:1  (Kościański, Widuch – Gajda).