MKS Lędziny poznał rywali w rozgrywkach IV ligi. Śląski Związek Piłki Nożnej przydzielił nasz zespół do grupy I (dokonując także i innych przesunięć), a więc inaczej niż miało to miejsce 6 lat temu, gdy rywalizowaliśmy w grupie II. Dzięki tej zmianie będziemy mogli zmierzyć się z m.in. z rywalem za miedzy, czyli Unią Kosztowy.

„W Grupie I znalazły się grające w niej w minionym sezonie: Ruch Radzionków, Rozwój Katowice, MKS Myszków, JSP Szczakowianka, Unia Dąbrowa Górnicza, LGKS 38 Podlesianka Katowice, Warta Zawiercie, Unia Kosztowy, Śląsk Demarko Świętochłowice, Szombierki Bytom i Przemsza Siewierz, a także Piast II Gliwice – przeniesiony z Grupy II, Drama Zbrosławice – mistrz Grupy I Zina Klasa okręgowa Bytom-Zabrze, Victoria 1922 Częstochowa – mistrz Grupy II Zina Klasa okręgowa Częstochowa-Lubliniec, Zagłębie II Sosnowiec – mistrz Grupy IV Zina Klasa okręgowa Katowice-Sosnowiec i MKS Lędziny – mistrz Grupy V Zina Klasa okręgowa Bielsko-Biała-Tychy.

Natomiast, w Grupie II występować będą nadal grające w niej w zakończonych rozgrywkach: GKS II Tychy, Decor Bełk, Unia Turza Śląska, MRKS Czechowice-Dziedzice, Kuźnia Ustroń, LKS Czaniec, Orzeł Łękawica, Spójnia Landek, Drzewiarz Jasienica, ROW 1964 Rybnik, TS Podbeskidzie II i Unia Książenice oraz Polonia Łaziska Górne i Gwarek Ornontowice – przeniesione z Grupy I, a także Unia Racibórz – mistrz Grupy III Zina Klasa okręgowa Racibórz-Rybnik i Błyskawica Drogomyśl – mistrz Grupy VI Zina Klasa okręgowa Skoczów-Żywiec.

Terminarz rozgrywek, których pierwsza kolejka zaplanowana została na 13 sierpnia, przekazany zostanie klubom na spotkaniu ich przedstawicieli – 5 lipca o godzinie 16.30 z Grupy I oraz 6 lipca o godzinie 16.30 z Grupy II.”

Za www.slzpn.pl