Pojedynek z Unią Kosztowy to jeden z trudniejszych spotkań w rundzie jesiennej, który szczęśliwie zakończył się dla Lędzin. MKS wygrał pokonując Kosztowy 1:0 po pięknym uderzeniu Stworzyjana w prawy dolny róg bramki z rzutu wolnego.

Przebieg meczu:

Większą przewagę i posiadanie piłki w meczu miał MKS, który nie raz zagroził bramce rywala, ten jednak nie pozostawał dłużny i również odwdzięczał się niezłymi kontrami czy wrzutkami z rzutu rożnego.

-Pierwsza groźna akcja MKS, piłkę długim rajdem wyprowadza Stworzyjan zagrywa na otwarte pole do Ingrama, który silnym strzałem z pierwszej piłki minimalnie przestrzela nad bramką.

-Piłka zagrana z rzutu wolnego, w polu karnym głową zagrywa ją Uniejewski do całkowicie nie krytego Karlika, ten precyzyjnym strzałem trafia w bramkę, lecz sędzia odgwizduje spalonego.

-Akcja Unii, piłka wrzucona w pole karne z rożnego wybita na przed pole, a stamtąd uderza ją rywal i minimalnie nie trafia w bramkę.

-Małe zamieszanie w polu karnym, piłka wrzucona z prawej strony w szesnastkęUnii, Karlik oddaje strzał głową, lecz niestety trafia w słupek.

Koniec pierwszej połowy, zdecydowanie więcej sytuacji na zdobycie bramki miały Lędziny.

-Początek drugiej połowy to częste ataki MKS-u, okazja na zdobycie gola nadażyła się w 58 minucie, kiedy to zawodnik MKS’u zostaje faulowany przed polem karnym. Do rzutu wolnego podchodzi Stworzyjan, mocno uderza obok muru i gol na 1:0 dla Lędzin !

-Zawodnik Unii otrzymuje czerwoną kartkę po ostrym faulu na Michale Nagim, tym samym pogarszając sytuacje swojej drużyny. Kosztowy od tego momentu musiały grać w dziesiątkę.

-Pomimo osłabienia Unia potrafiła stworzyć parę akcji i w zasadzie w od momentu osłabienia ruszyła do ataku, aczkolwiek nie przynosiło to skutku.

-Kolejna akcja MKS’u, piłka zagrana do wchodzącego z ławki Hudego, ten wbiega w pole karne zagrywa piłkę między obrońców rywala, z 10 metra uderza ją Kapela, lecz nie trafia w bramkę.

Koniec meczu i bardzo ważne punkty po bardzo dobrym meczu w wykonaniu MKS’u. Lędziny nie raz zagroziły bramce rywala, a niektóre akcje czy kiwki Stworzyjana mogły naprawdę cieszyć oko, nie zabrakło małych błędów w obronie, lecz MKS wychodził z opresji bez straty bramki. Rywal nie był łatwym przeciwnikiem i stwarzał sobie wiele akcji, które na szczęście nie znalazły drogi do bramki.

MKS: Kwiatkowski – Bednarek, Uniejewski, M.Nagi.M,Roszak, Karlik (Sz.Bobla 90), Ingram (Kapela 55), Sitek, Stworzyjan, Śliwa, N.Nagi (Hudy 80).

Unia: Potoczny – Fahrenholt (Demitraszek 62), Herrman, Ptaszek, Iwan, Klimczak, Kowalski, Luty, Ochojski (Wentkowski 72), Rak (Jacenik 46), Wolny.

żółte kartki: Karlik, Sitek – Iwan, Rak, Ptaszek

Czerwone kartki: Wolny 63 min. (Unia) i Karlik (90 +2 min, za dwie żółte, po zejściu z boiska)