Prawie 30 zawodników stawiło na pierwszym spotkaniu po przerwie świąteczno-noworocznej. Na tą liczbę złożyła sie kadra pierwszego zespołu oraz kilkunastu juniorów. Brakowało tylko Bednarka i Brony.

„Przeprowadziliśmy z trenerem Sebastianem Kokoszką oraz Mariuszem Gajewskim Beep Test ze sport testerami. Da on mi bardzo dużo informacji o każdym zawodniku, wyliczymy Vo2max, wyznaczenie tętna maxymalnego oraz tętna do treningu kształtującego, potrzymującego i regeneracyjnego.

W pierwszych tygodniach okresu przygotowawczego będziemy pracować nad siłą, wytrzymałościątlenową i kordynacją na aerobiku. Do końca tygodnia trenujemy w czwartek na siłowni i w terenie o godz.16:00, w piatek na hali i w terenie o godz. 16:00.Od przyszłego tygodnia będziemy trenować cztery razy w tygodniu poniedziałeki 16:00 teren i basen, wtorki 15:30 aerobik, czwartki godz.17:00 hala, siłownia, piatki godz. 16:00 hala, siłownia i teren.”  – tak podsumował pierwszy trening Sebastian Idczak.