W najbliższą niedzielę w Żorach o godzinie 16.00 MKS Lędziny w wyjazdowym pojedynku 22 kolejki rozgrywek zmierzy się z miejscowym KS, i choć faworyta spotkania łatwo wskazać, to w meczu z „czerwoną latarnią ligi” należy zagrać z czujnością i uwagą, gdyż gospodarze nie mają nic do stracenia, walcząc o każdy punkt, o czym we wtorek boleśnie przekonała się Pogoń Imielin.

I choć punkt uratowany przez zespół KS Żory w ostatnich sekundach spotkania (po golach T.Steleblaka i Łapińskiego), jest pierwszym zdobytym wiosną, to – przynajmniej według strony klubowej najbliższego rywala – to zespół o wiele mocniejszy, niż ten z którym jesienią zwyciężyliśmy 6:2. W przerwie zimowej doszło w Żorach do sporych ruchów kadrowych, o czym informowaliśmy na łamach naszej strony. Przypomnijmy je pokrótce:

Przybyli: Bartosz Kurpiński – powrót z wypożyczenia, Damian Czerwiec – powrót z wypożyczenia, Adam Witak – powrót z wypożyczenia, Tomasz Simlat – Strażak Sułkowice, Grzegorz Tide – SKS Gwarek Zabrze, Krzysztof Tide – MKS Żory, Dawid Wajda – MKS Żory (wypożyczenie), Denis Szczypek – MKS Żory (wypożyczenie), Daniel Gajek – MKS Żory (wypożyczenie), Krzysztof Jakubowski – MKS Żory (wypożyczenie);

Ubyli: Arkadiusz Gajo – LKS Granica Ruptawa, Patryk Waleczek – MKS Polaris Żory, Kamil Sławiński – LKS Rój, Dawid Buchalik – LKS Rój (wypożyczenie), Błażej Byczek – Energetyk Rybnik.

Choć zespół trenera Lecha Kwiatkowskiego w zasadzie może być już przekonany o spadku, to jego piłkarze grając bez presji mogą sprawić jeszcze niejedną niespodziankę.

W MKS-ie po kartkowej pauzie w meczu z AKS Niwka powraca Grzegorz Bednarek. W drużynie gospodarzy nie wystąpi zawieszony za żółte kartki Karol Dyląg.

 Niedzielne spotkanie poprowadzi Daniel Wiejowski z Podokręgu Zabrze.

A oto harmonogram całej 22 kolejki, rozłożonej na 3 świąteczne dni:

Rozwój II Katowice – Znicz Jankowice 1 maja, godz. 11.00,

MK Górnik – LKS Łąka, 2 maja, godz. 12.15,

Sparta – Mikołów, 2 maja, godz. 16.00,

Ogrodnik – Pogoń, 2 maja, godz. 17.00,

Piast – AKS Niwka, 2 maja, godz. 17.00,

Unia Kosztowy – Unia Bieruń, 2 maja, godz. 17.00,

GKS II Tychy – Górnik 09, 3 maja, godz. 16.00,

KS Żory – MKS, 3 maja, godz. 16.00.