W niedzielne południe nasza dwójka podejmowała w wyjazdowym meczu rezerwy GTS’u Bojszowy i pewnie wygrała 2:0 (0:0). Gole dla naszego zespołu zdobył Adamus, a asysty przy trafieniach zanotowali Majer oraz Krakowiak. Szczelna gra w obronie zaowocowała czystym kontem na start rozgrywek. Zawodnicy byli głodni gry i pokazali na co ich stać.

Runda rewanżowa B-klasowych rozgrywek rozpoczęła się pozytywnie dla naszych rezerw. Czyste konto i pewne 3 punkty w wyjazdowym spotkaniu.

Od początku spotkanie układało się po naszej myśli, na nie wiele pozwalaliśmy rywalom jednak w pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy dogodnych sytuacji. Już w pierwszych minutach na bramkę rywali świetnie uderzał Drążek, jednak jego strzał wzorową interwencją paruje bramkarz gospodarzy. Dobrą wrzutką z prawej strony za plecy obrońców popisuje się Giza, jednak zamykający akcję Gierczak nie wykorzystuje dogodnej sytuacji. Kolejna wrzutka tym razem z narożnika pola karnego, Adamus dogrywa lewą nogą, ale strzał Nowrockiego czyta bramkarz gości i pewnie łapie piłkę. Aktywny w ofensywie Gierczak łatwo radzi sobie z defensywą Bojszów jednak jego strzały również nie znajdują drogi do bramki. W naszej grze nie brakowało błędów jednak w porę udawało się interweniować i oddalić zagrożenie. Pewnie w bramce spisywał się Apajewski.

W drugiej połowie Nowrocki uruchamia Gierczaka na prawej stronie, który ogrywa obrońcę i uderza w słupek, piłka odbija się i trafia pod nogi Drążka, który uderza niecelnie w boczną siatkę. Pierwszą bramkę przynosi nam kontratak, Majer zagrywa między obrońców do wybiegającego Adamusa, który skutecznie kończy akcję sam na sam z bramkarzem, piłka odbija się od lewego słupka i wpada do bramki. Drugie trafienie Adamus zalicza po mocnej wrzutce Krakowiaka na 5 metr, wystarczyło dołożyć nogę i podwyższamy prowadzenie.

MKS II Lędziny 2:0 (0:0) GTS II Bojszowy

Strzelcy: Adamus 67’⚽, 78’⚽.

MKS II: Apajewski – Giza (🔁66′ Rozmus), Janik, Urbańczyk, Smaza, Dominiec (🔁73′ Karkoszka), Majer, Nowrocki, Gierczak (🔁60′ S.Krakowiak), Drążek (🔁80′ Gaweł), Adamus.

kartki:

-żółte: Dominiec 56′, Majer 76′, Janik 83′.

W następnej kolejce (1-2 maj) nasze rezerwy pauzują, natomiast w kolejnej (8 maja) zmierzą się z Czarnymi Piasek. W poprzedniej rundzie starcie z przyszłymi rywalami zakończyło się remisem 1:1.