W sobotę, tj. 15 września, na obiekcie Sportowo – Rekreacyjnym im. Braci Góralczyków w Wyrach odbył się piłkarski Turniej Miast i Gmin.  W turnieju obok gospodarzy wystąpiły drużyny: Polonii Łaziska Górne, AKS Mikołów, MKS Lędziny i FC Katowice. Organizatorami zawodów były Klub Sportowy Fortuna Wyry oraz Urząd Gminy Wyry.  W rywalizacji (systemem każdy z każdym) brali udział zawodnicy z roczników 2002 i 2003.

Młodzi piłkarze MKS-u ostatecznie zajęli 4 miejsce. W zawodach zwyciężyli zawodnicy AKS-u Mikołów, którzy wyprzedzili w klasyfikacji ekipę Polonii oraz zespół gospodarzy.

W dniu dzisiejszym natomiast żaczki grały w Łące z tamtejszym LKS-em, przegrywając to spotkanie 0:14. Należy jednak podkreślić, że zespół złożony z zawodników głownie z rocznika 2004, w rywalizacji z piłkarzami często dwa lata starszymi, skazany jest na tak surowe lekcje.

W innych meczach: MOSM Tychy – Orlik Czechowice 2:10 , Fortuna – Wisła Wielka 22.09.,  Iskra Pszczyna – Pniówek 21.09., pauzuje LKS Mizerów.

Otrzymałem od Marcina Jaromina (Fortuna Wyry: www.fortuna.futbolowo.pl) zdjęcia z sobotniego turnieju żaków. Serdecznie dziękujemy:)