MKS Lędziny przegrał z Kuźnią Ustroń aż 1:4 (1:2). Decydującym momentem spotkania była 43. minuta, w której Mateusz Roszak musiał zejść z boiska po drugiej żółtej kartce.

Trudno pisać o pechowej porażce, jeśli przegrywa się różnicą aż trzech goli. Jednak MKS nie musiał tego meczu przegrać. Pierwszą bramkę lędzinianie stracili już w czwartej minucie; drugiego gola – swojego i Kuźni – znany z występów w Ekstraklasie Adrian Sikora strzelił w 22. minucie po fatalnych nieporozumieniu w lędzińskiej obronie. Potem było jeszcze gorzej. Z boiska w kuriozalnych okolicznościach wyleciał Roszak, ukarany drugą żółtą kartką za… dyskusje na boisku. To otrzeźwiło zawodników MKS, którzy zdołali jeszcze przed przerwą załapać się na kontaktowego gola. Bramka padła po zamieszaniu po rzucie rożnym. Najpierw piłka trafiła w słupek, ale efektowny szczupak Śliwy już był skuteczniejszy.

Bramka:

Na drugą połowę można było zatem oczekiwać z nadziejami, ale gole strzelali już tylko goście. Do bramki trafiali jeszcze Iskrzycki i Pietraczyk.

MKS właściwie nie stworzył sobie zbyt wielu szans, z kolei goście mogli wygrać jeszcze wyżej, ale dość rozluźnieni, byli już nieskuteczni. Można mieć zastrzeżenia do pracy sędziego głównego, który był – mówiąc delikatnie – dość drobiazgowy. Inną sprawą jest, że lędzińscy piłkarze czuli się na swojej murawie jakoś niepewnie, jak gdyby źle dobrali obuwie lub byli zastraszeni. Mecz pierwotnie miał odbyć się w Ustroniu i faktycznie to goście biegali pewniej, bardziej zdecydowanie, jak gdyby faktycznie poczuwali się do roli gospodarza tego meczu.

Sezon dopiero się zaczyna, ale trzeba zacząć zdobywać punkty, bo po dwóch kolejkach tylko MKS ma w tabeli zerowy dorobek.