Za nami bardzo udany sezon w wykonaniu Lędzińskich rezerw, które oficjalnie zakończyły swoje rozgrywki w Tyskiej B-klasie na 2 miejscu ! Warto pochwalić naszą drugą drużynę, która odnotowała ogromny postęp pod wodzą trenera Janika.

Na cały sezon składają się 24 spotkania w których nasi piłkarze zdobyli 53 punkty za sprawą 17 zwycięstw, 2 remisów oraz 5 porażek. Bilans bramkowy prezentuje się następująco 85-33. Nasza dwójka może cieszyć się z 3 najlepszej z kolei ofensywy oraz 3 najlepszej defensywy w ligowej tabeli. Niewątpliwie to najlepszy wynik od lat jeśli chodzi o B-klasowe zmagania naszych rezerw. Drużyna odnotowała spory progress względem poprzednich sezonów. Duża w tym rola trenera Zbigniewa Janika, który od niespełna 3 lat pracuje z drugim zespołem MKS’u Lędziny i wpaja swoim zawodnikom coraz to lepszą grę i postawę na boisku. Regularne treningi i uformowana kadra to podstawa dobrych wyników. Drużyna mogła liczyć także na swoich kapitanów tj. Marcin Majer, Michał Dominiec oraz Michał Urbańczyk, którzy prężnie angażowali się w rozwój rezerw.

Wyniki:

Do znacznie lepszej defensywy w rundzie wiosennej (19 straconych bramek) nasi piłkarze dołożyli wysoką skuteczność (48 strzelonych goli) pod bramką przeciwników (m.in wysokie zwycięstwa 10:1 z Nadwiślanem Góra oraz 9:0 z rezerwami Gardawic). W drugiej rundzie na 12 rozegranych spotkań przegraliśmy co warto odnotować tylko 2 mecze (minimalne porażki 3:4 z Fortuną Wyry oraz 2:3 z Warszowicami). W pozostałych meczach tej rundy nie pozostawiliśmy złudzeń rywalom wygrywając wszystkie 10 meczów.

Całej kadrze zawodników należą się brawa za pracę, którą wykonali zarówno na boisku jak i poza nim aby osiągnąć jak najlepszy wynik na koniec sezonu i dać nam poważne powody do tego aby w przyszłym sezonie zagrać o awans do A klasy !

Najlepszy asystent: Marcin Majer – 12 🅰️

Najwięcej rozegranych minut w całym sezonie: Michał Dominiec – 1641/21 (minuty/mecze)

Największa frekwencja na treningach: Wojciech Śmigowski

Najwyższe zwycięstwo w lidze: 10:1 AKS Nadwiślan Góra

Najwyższa porażka: 3:4 Fortuna Wyry

Bilans meczów z TOP5: 4 zwycięstwa (Czarni Piasek 3:4, Piast Gol II Bieruń 0:1, 2:5, Czułowianka Tychy 2:3), 4 przegrane (Fortuna Wyry 2:0, 4:3, Czułowianka Tychy 3:2, Czarni Piasek 2:1), bilans goli 19:18 (strzelone/stracone).

Najlepsza skuteczność: Łukasz Gardawski – gol średnio co 75minut (8 rozegranych meczów, 675 minut gry, 9 goli).