W ubiegłą niedzielę o godzinie 11:00 nasze rezerwy podejmowały w wyjazdowym meczu LKS II Goczałkowice Zdrój. W dobrym stylu i z zabójczą skutecznością pokonały przeciwnika 7:1 (2:0).

Od samego początku spotkania to MKS nadawał tempo gry i próbował kreować akcje. Pierwsza okazja nadażyła się już w 8 minucie, kiedy to na wolne pole piłkę otrzymał Sieradzki i pognał w pole karne rywali wykładając piłkę na „pustaka” do Adamusa, a ten nie pomylił się. Rywale zaczęli mecz nieco spokojniej, ale już po pierwszej stracie można było zauważyć mały chaos w ich grze i ustawieniu na boisku, pod koniec pierwszej połowy myślami chyba byli już w szatni, a MKS nie odpuszczał i zadał drugi cios tuż przed przerwą w 45 minucie, świetne podanie w polu karnym dostaje Kostrzewa i pewnie uderza na bramkę rywali, dając bezpieczniejsze dwubramkowe prowadzenie, co jak się później okazało było tylko początkiem brakowego festiwalu. Rywale bez większego pomysłu na grę, szukali szansy grając długie piłki, ale i to nie przynosiło rezultatu. Pierwsza groźna sytuacja jednak nadażyła się jeszcze przy stanie 1:0 dla MKS’u. Z pozoru nie groźna wrzutka z lewej strony boiska w pole karne, ale obrońca MKS’u mija się z piłką, a napastnik rywali staje oko w oko z Apajewskim, który popisuje się świetną paradą i wychodzi zwycięsko z pojedynku, ratując zespół przed stratą bramki.

Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli bardziej pewni siebie, a pozytywny rezultat z pierwszej połowy pozwolił im na większy spokój w grze. Rywal nieco przytłoczony atakiem z strony Lędzin popełniał coraz więcej błędów i momentami gubił się w pressingu i dominacji szczególnie w środku pola. MKS starał się szybko budować akcje i jak najdłużej okupować bramkę rywali. Jednocześnie starając się utrzymywać przy piłce, a przy stracie szybko przerywać wszelkie próby kontrataków ze strony Goczałkowic. Na kolejnego gola nie trzeba było czekać długo, 52 minuta, piłkę za plecy obrońców otrzymuje Sieradzki, szybko zabiera się z nią w pole karne i mimo walki z obrońcą rywali, kończy akcję strzałem lewą nogą tuż przy słupku. Nasze rezerwy czuły się coraz pewniej i coraz łatwiej znajdowały luki w obronie rywali, próba strzału z dystansu zostaje zablokowana przez jednego z obrońców Goczałkowic, ale rykoszetem trafia pod nogi Kostrzewy, ten wpada w pole karne i silnym strzałem na dłuższy słupek nie daje szans bramkarzowi. Tym samym w 63 minucie MKS prowadził już 4:0. Zaledwie 4 minuty później, bo w 67 minucie rezerwy strzelają swoją piątą bramkę, Nowrocki posyła piłkę między obrońców rywali, piłkę dostaje Marcin Majer i w bezpośrednim pojedynku z bramkarzem rywali nie myli się i strzela na 5:0. MKS w między czasie dokonywał zmian, dając szansę rezerwowym zawodnikom. Wchodzący z ławki Karkoszka, świetnie drybluje w polu karnym rywali i wykłada piłkę na 5 metr do rozpędzonego Majera, który zdobywa kolejną bramkę w 83 minucie. Strata 6 gola w końcówce spotkania nieco przyćmiła obronę rywali, bo znów zaledwie 3 minuty później, w 86 minucie po indywidualnej akcji swojego gola w debiucie zdobywa Orzegowski, silnym strzałem posyła piłkę do bramki. Obrona naszych rezerw w końcówce spotkania zbyt bardzo się rozluźniła, rezultatem czego była honorowa bramka zdobyta przez rywali, która w ogólnym rozrachunku jednak nic nie zmieniła, a rezerwy z pewnym wynikiem przywożą 3 punkty do Lędzin i umacniają swoją pozycję w czołówce tabeli.

MKS II Lędziny 7:1 (2:0) LKS II Goczałkowice Zdrój 

 

Gole dla MKS’u: M.Majer 2, Kostrzewa 2, Adamus, Sieradzki, Orzegowski.

Skład: Apajewski – Urbańczyk, P.Majer, Krakowiak, Malicki (Łyżwiński), Nowrocki (Karkoszka), Janik (Iciek), M.Majer, Sieradzki (Giza), Kostrzewa, Adamus (Orzegowski).

W innych meczach:

ZET II Tychy 3:4 LKS Gardawice

Krupiński II Suszec 2:1 Leśnik Kobiór

LKS Brzeźce 4:1 Polonia II Łaziska Górne

Pniówek II Pawłowice Śląskie 3:0 Josieniec Radostowice

UKS Warszowice 0:6 Unia Bieruń Stary

LKS Wisła Mała 4:5 LKS Woszczyce

Sokół II Wola — pauza

Następny mecz rezerwy MKS’u Lędziny rozegrają na własnym boisku, a ich przeciwnikiem będzie LKS Wisła Mała. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (tj. 17 września) o godzinie 16:30.