W dniu dzisiejszym trener Sebastian Idczak zrezygnował z prowadzenia drużyny MKS-u, informując o tym zawodników oraz Zarząd Klubu. Wszystko wskazuje na to, iż po trzech latach pracy w Lędzinach nastąpi zmiana na stanowisku szkoleniowca.

Jak potwierdza Prezes MKS-u Robert Żmijewski, taka informacja dotarła do działaczy z ul. Stadionowej. I choć w poniedziałek dojdzie jeszcze do spotkania stron, to nie należy spodziewać się już zmiany decyzji trenera Idczaka, a Zarząd MKS-u rozpoczął poszukiwania nowego trenera.

[singlepic=8759,360,320]

Powyższa decyzja pociągnie ze sobą zmiany kadrowe w klubie z Lędzin. Jak mówi Robert Żmiejewski – zdecydowana większość zawodników zadeklarowała, iż w kolejnym sezonie będzie bronić barw MKS-u. Takiej deklaracji nie złożyli jak dotąd m.in. Piotr Kapela, czy Norbert Stworzyjan. Jak zapewnił jednak Edward Urbańczyk tego drugiego działacze z Lędzin będą chcieli zatrzymać w klubie.

Sebastian Idczak poprowadził MKS w 88 spotkaniach ligowych oraz 4 meczach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Tychy. Prowadzony przez niego zespół rok po roku czynił postęp zajmując kolejno ósme, trzecie oraz drugie miejsce w klasyfikacji grupy II. Czy pod wodzą nowego trenera i z grupą juniorów oraz zawodników, którzy zapowiadają możliwy powrót do Lędzin MKS wciąż czynił będzie sportowy postęp, rywalizując o czołowe lokaty w klasie okręgowej?

Nad przyczynami się nie będę rozwodził, jest ich zapewne wiele i każdy może artykułować swoje myśli. Mi jest po prostu przykro, że obie strony nie znalazły możliwości dojścia do porozumienia i to, co zbudowane zostało przez ostanie lata tak łatwo zostało przekreślone. Ja osobiście jestem pełen obaw o przyszłość drużyny.