W sobotę o godz. 14.00 w pobliskich Kosztowach MKS w meczu 13 kolejki klasy okręgowej zmierzy się z Unią. Z racji bliskiej odległości i ciekawie zapowiadającego się meczu, liczymy na na to, że w Kosztowach pojawi sie wielu kibiców MKS-u.

[singlepic=3628,360,320]

Fragment zimowego sparingu obu drużyn. Foto: Underek

Mecz 13 kolejki będzie kolejnym z trudnych wyjazdowych spotkań, lecz po zwycięstwie na ciężkim terenie w Kobiórze i teraz można liczyć na korzystny rezultat. Tym bardziej, iż jest on bardzo ważny w kontekście walki o miejsce w pierwszej trójce tabeli. Zwycięstwo dałoby szansę na przeskoczenie Iskry Pszczyna, porażka sprawi zaś, że kosztowianie dogonią nas w tabeli i grono rywali do walki o czołowe miejsca się zwiększy.

MKS zadanie czeka niełatwe, Unia z pięciu meczów na swoim boisku w tym sezonie zwyciężyła w czterech, a przegrała tylko w 5 kolejce z Wawelem Wirek. Ogólnie beniaminek prezentuje sie bardzo dobrze i z dorobkiem 20 punktów plasuje się tuż za MKS-em. Obie ekipy znają się doskonale, bowiem wielokrotnie rozgrywały ze sobą sparingi, trenerom Polarzowi i Gawendzie ciężko będzie czymś zaskoczyć rywala.

Mimo to spotkanie zapowiada się jako najciekawsze w 13 kolejce spotkań okregówki i takie miejmy nadzieję będzie. Zapraszamy:)