Już w sobotę 6 października na boisku w Kochłowicach MKS rozegra spotkanie z Uranią Ruda Śląska w ramach 11 kolejki rozgrywek o mistrzostwo klasy okręgowej. Urania to zespół tej klasy co MKS, więc o wyniku zadecyduje dyspozycja dnia. Urania zajmuje obecnie 10 miejsce w tabeli, z dorobkiem 13 punktów i bilansem bramkowym 16-19. Te 16 bramek zdobyli: Baczewski, Zięcik – po 3, Oczko, Łysakowski, Skoczyk i Klank – po 2 oraz Pilszczek i Flaczek – po jednej. Urania w ostatniej kolejce uległa w Mikołowie AKS-owi 0-3, a MKS wygrał u siebie z Piaskiem 2:1. W poprzednim sezonie w Rudzie Śląskiej padł wynik 1-1 (gole: Zięcik oraz Stojak), a w Lędzinach goście wygrali 1-0 po trafieniu Hutki. Warto dodać, że Urania w tym sezonie na własnym boisku zdobyła tylko punkt w meczu z Piastem, a przegrała z Gwarkiem, Bojszowami i Bełkiem. Lędzinianie także dawno nie wygrali na wyjeździe, ostatnio w 2 kolejce z Iskrą, oba zespoły więc będą chciały przełamać złą passę. W MKS-ie nie zagrają kontuzjowany Dendys oraz Gołaś, który przebywa w Niemczech. Spotkanie to jako główny arbiter poprowadzi pan Orzeszek z Bytomia.