Możemy w dniu dzisiejszym ogłosić, iż poniedziałku (19.04.) nasi seniorzy oraz drużyny młodzieżowe powrócą do treningów (w limicie 25 osób na świeżym powietrzu), w końcu z częściowym zniesieniem rządowych obostrzeń dotyczących sportu. O szczegółach będziemy informować.
Rządzący podjęli słuszną decyzję i pozwolą sportowcom amatorom, a także dzieciom i młodzieży ponownie brać udział w zajęciach sportowych na świeżym powietrzu! Inauguracji rozgrywek młodzieżowych należy spodziewać się w weekend 24-25.04., nie mniej czekamy na potwierdzenie z Podokręgu Tychy, co zapewne nastąpi w piątkowym komunikacie Komisji Rozgrywek.
Nie jest jeszcze jednak w 100% pewne, czy dzisiejsze poluzowanie oznacza to możliwość wznowienia piłkarskich rozgrywek w niższych ligach (Śląski Związek Piłki Nożnej przekaże informacje po publikacji stosownego rozporządzenia), ale pewne jest jedynie że rozgrywać spotkania będzie mogła nasza młodzież.
W poniedziałek (12.04.) odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów Ligi Okręgowej Bielsko-Tyskiej w sprawie szybszego wznowienia rozgrywek. Wśród klubów zabrakło wymaganej jednomyślności, odnośnie możliwości spełnienia przez kluby warunków wynikających z rozporządzenia, które zezwalało na rywalizację klubom działającym na zasadach zawodowych (jak np. w IV lidze). Dlatego też wznowienie rozgrywek uzależnione jest zniesienia rządowych obostrzeń.