Wczoraj swój piąty mecz w lidze rozgrywały rezerwy MKS’u Lędziny z zespołem LKS Brzeźce. Spotkanie obfitowało twardą grą i ogromnym wysiłkiem poświęconym walce o piłkę, ponieważ MKS dosłownie wyrwał 3 punkty z rąk LKS’u. Spotkanie było bardzo trudne, a rywale przysporzyli naszej drużynie niemało kłopotów. Mimo to MKS wygrał spotkanie 2:1 (1:1) i przedłużył swoją passę zwycięstw w Tyskiej B-klasie. 

Tak padały bramki:

1:0 – Piłka zagrana na skrzydło do Gizy, ten urywa się obrońcom i zagrywa piłkę na piąty metr pola karnego, piłka odbija się od ręki interweniującego rywala i wpada pod nogi Majera, który mocnym strzałem pakuje ją do siatki, ale arbiter dyktuje jedenastkę. Do piłki podchodzi Adamus i pewnym strzałem w lewy róg bramki pakuje piłkę do bramki.

1:1 – Zamieszanie w polu karnym Lędzin po stałym fragmencie gry, przeciwnicy oddają strzał, który po rykoszecie obrońcy wpada do siatki.

2:1 – W środku boiska Nowrocki zgrywa piłkę głową do Majera, ten zagrywa piłkę między obrońców do wysuniętego Adamusa, który na pełnej szybkości mija obrońcę i w pojedynku sam na sam z bramkarzem oddaje strzał w dłuższy róg bramki przeciwnika zdobywając zwycięskiego gola dla MKS’u.

Spotkanie było trudne i nie brakowało twardej gry oraz wielu fauli po stronie rywali. MKS stworzył sobie nie mało sytuacji bramkowych, ale i rywale stworzyli sobie parę okazji. Największe zagrożenie wynikało z stałych fragmentów gry i pewnie ten aspekt musimy poprawić, poza tym gra wyglądała całkiem nieźle. Świetnie w bramce Lędzin spisał się również Gawlik, który w końcówce meczu popisał się świetną paradą ratując cenne 3 punkty. Brakowało nam też trochę więcej spokoju i na pewno wykończenia. W świetnej sytuacji znalazł się m.in Szprengiel, który niecelnie dobijał strzał Majera niemalże do pustej bramki, lub sytuacja w której piłkę w pole karne zgrywał Duda wykładając piłkę do pustej bramki, lecz do piłki o włos nie zdążył Marszałek. Ale koniec końców mecz zakończył się dla rezerw szczęśliwie i to one z trudnego terenu wywożą komplet punktów.

Bramki dla MKS’u: Adamus 2

Żółte kartki: Adamus, Karwat, Majer.

Skład rezerw: Gawlik – Duda, Kostrzewa, Szweda, Klement, Giza, Majer, Karwat, Nowrocki, Szprengiel (Marszałek 60), Adamus.

W najbliższą niedzielę rezerwy MKS’u Lędziny zagrają z Czarnymi Piasek na własnym boisku.