W weekend 2-3 września swoje rozgrywki ligowe zainaugurowały zespoły orlików oraz juniorów młodszych, natomiast młodziki wystąpiły w turnieju na obiekcie Gromu Świerczyniec w turnieju rozgrywanym pod patronatem Wójta Gminy Bojszowy i starosty powiatowego, zajmując drugie miejsce.
Zacznijmy od turnieju młodzików, w którym piłkarze MKS (pod wodzą trenera Jacka Mikolasza) pokonali miejscowy Grom 4:1 (gole Firlej x2, Jałowy, Szweda) oraz Piast Bieruń Nowy 6:2 (gole Firlej x2, Kuzak, Szweda, Tukaj), przegrywając jedynie 0:2 z JUWe Jaroszowice (późniejszym zwycięzcą turnieju). MKS-owi przypadło w udziale II miejsce, przed Gromem i Piastem. Mateusz Firlej wywalczył tytuł najlepszego strzelca, zdobywając 4 bramki.
Orliki MKS-u dobrze rozpoczęły sezon 2017/ 2018 pokonując w Bieruniu po bardzo dobrym meczu Gol Bieruń 6:4. Lepszy początek meczu miała drużyna z Bierunia, zdobywając w pierwszych 10 minutach 2 bramki. Bramkę kontaktową dla Lędzin strzelił Grzesiu Pająk, a kolejne dwa trafienia dołożył Igor Larysz piłkarze MKS prowadzili 3:2. Gol nie zamierzał się poddawać i po strzeleniu 2 bramek wyszedł na prowadzenie 4:3. Ostatnie słowo należało do naszych orlików i po dwóch bramkach Kacpra Morkisza i trafieniu z rzutu wolnego w samo okienko Igora Larysza to MKS zwyciężył ten mecz. Zawodnikami meczu w naszej drużynie – zdaniem trenera Ryszarda Wowro – byli Kuba Kruciński i Bartosz Tabuła.
Skład orlików:
Jakub Kruciński, Daniel Segeth, Bartek Czudaj, Dominik Labe, Igor Larysz, Bartosz Tabuła, Kacper Morkisz, Szymon Czerwiński, Artur Zając, Mateusz Gumprecht, Karol Kubica ,Kamil Skrzyniarz, Szymon Rzepus i Grzegorz Pająk.
Z kolei, juniorzy młodsi w swoim pierwszym spotkaniu ulegli w Orzeszu miejscowemu Sokołowi 0:1. Była to jedyna młodzieżowa porażka minionego weekendu.