W sobotę o godzinie 16.30 w meczu 7 kolejki klasy okręgowej piłkarze MKS-u zmierzą się w Bieruniu Nowym z Piastem. Z kolei wcześniej, bo o godzinie 11.00, zagrają ze sobą juniorzy obu klubów. Ten mecz także w Bieruniu.

Jak sięgam pamięcią i notatkami, nie przypominam sobie ligowych pojedynków MKS-u z Piastem. Na pewno ich nie było w ciągu ostatnich 17 lat. Oba zespoły rywalizowały ze sobą jedynie w sparingach (ostatnio 5 marca 2010 r.). W minionym sezonie zespołowi Przemysława Cecugi udało się opuścić szeregi a-klasy i wywalczyć upragniony awans do klasy okręgowej. Z tych też względów także, miejscowi kibice ostrzą sobie apetyty na derbowy pojedynek z MKS-em od długiego już czasu.

Piast, jako beniaminek poczyna sobie bardzo dzielnie i po dwóch wygranych, trzech remisach i jednej porażce zakotwiczył na 7 miejscu w ligowej tabeli. Warto dodać, że po dopiętych wcześniej transferów Sławomira Magiery, Daniela Toporczyka i Michała Matejko dodać należy ostatnio zakontraktowanych Pawła Brandysa i Tomasza Pałkę, którzy doskonale znani są lędzińskim kibicom.

Zapowiada się ciekawy derbowy pojedynek, dlatego zapraszamy na obiekt sportowy przy ul. Warszawskiej 270.

Mecz pierwszych drużyn poprowadzi Mateusz Patla z Rybnika.

O godzinie 11.00 natomiast juniorzy Mariusza Gajewskiego podejmą rówieśników z Piasta. Lędzińską drużynę, po wysokiej wygranej z GTS Bojszowy, czeka poważny test w meczu z Piastem, który w pierwszym meczu podzielił się punktami z Wisłą Wielką.

Dodam także, że jutro o godzinie 17.00 trampkarze starsi w swoim trzecim meczu zagrają na własnym boisku z UKS GKS Tychy.

Ponieważ w najbliższą sobotę bawię się na weselu, relacja ze spotkania i komplet weekendowych rozstrzygnięć mogą pojawić się na stronie z opóźnieniem.