Już w sobotę o 17 rozpoczną sie wielkie derby MKS-u z GTS-em Bojszowy. Czeka nas wspaniałe widowisko, dlaczego? Po pierwsze, bo to derby, mecz z podtekstami, mecz o prestiż. Po drugie, gdyż obie drużyny sa w gazie. Bojszowianie odnieśli dwa pewne zwycięstwa (z Śląskiem i Mikołowem) i grają skutecznie oraz efektownie, ale także i MKS gra dobrą i ciekawą piłkę, co przekłada się na 4 zdobyte punkty oraz wysokie miejsce w tabeli. Po trzecie, GTS będzie chciał się zrewanżować zapewne za porażkę 0-3 w Lędzinach w rundzie jesiennej (Magiera 2 oraz Gardawski). W drużynie GTS-u nie zaszły aż tak ogromne zmiany, nie ma już Tomasza Sobczaka, ale tacy zawodnicy jak Wojtek Myszor, Michał Pyrlik, bracia Rokowscy zawsze sa groźni. W GTS-ie powinni także zagrać byli piłkarze MKS-u: Nyga i Śmiłowski. Jednak młoda drużyna lędzińska zapewne tanio skóry nie sprzeda i będzie chciała pokrzyżować szyki rywalom. W zespole MKS-u nadal nie zobaczymy Jarka Dendysa, pozostali zawodnicy gotowi są do gry. Z pewnością na tym meczu będzie o wiele więcej kibiców niż na każdym innym, warto będzie zagrać dla nich i pokazać dobrą piłkę. Przypominamy o tym, iż każdy kibic otrzyma do zakupionego biletu długopis, a ponadto będzie możliwość zakupienia breloczków MKS-u. Ponadto w przerwie rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe wśród kibiców.