Przerwę letnią rozpoczęliśmy od wyliczanki zawodników, którzy za trenerem Sebastianem Idczakiem podążyli do Unii Dąbrowa Górnicza, która po spadku z grupy II klasy okręgowej walczyć będzie w a klasie o powrót na szczebel rozgrywek, w którym występuje MKS. Dziś okazało się, iż do Norberta Stworzyjana, Piotra Kapeli, Dawida Wróblewskiego dołączył Robert Maciejowski, który – po roku gry w MKSie – zdecydował się na występy w Strzemieszycach.

Robert Maciejowski piłkarską przygodę w Lędzinach zakończył czerwoną kartką w 44 minucie spotkania w Rybniku (byl to jego 23 mecz w barwach zespołu), jednak powinniśmy go zapamiętać głównie z dobrych występów przeciw Bełkowi (w obu spotkaniach), a także wielu świetnych interwencji. To także dzięki niemu nasz zespół legitymował się w zeszłym sezonie świetnym bilansem w defensywie. To oznacza, że przed działaczami wyzwanie w postaci konieczności znalezienia konkurenta dla Łukasza Gąsiora.

[singlepic=13375,360,320]

Dodajmy, że w porównaniu do kadry z wiosny, treningów nie wznowili Szprengiel oraz Białorucki, a Świergot (zgłoszony do rozgrywek, ale bez rozegranego meczu) zdecydował się na grę w Piaście Bieruń Nowy.

Na tym kończymy wykaz transferów z klubu! (mam nadzieję). Pora na trochę optymistycznych wieści. Na dzień dzisiejszy czterech. W MKS-ie zagrają powracający do klubu pomocnicy Zbigniew Janik (16 meczów/0 goli) oraz Łukasz Gardawski z Pogoni Imielin (jak dotąd 112 meczów/43 gole). Ten ostatni po raz ostatni w lędzińskich barwach występował w sezonie 2012/2013 (jesienią). Zbyszka i Łukasza nie trzeba nikomu przedstawiać – powinni oni zaostrzyć rywalizację w linii pomocy, a pamiętać należy, że „Żółwik” może z powodzeniem występować jako napastnik.

To jednak nie koniec. Przesądzone jest już przyjście do klubu Sławomira Maławego (ostatnio futsalowy zespół GKS Tychy), a przez kilka lata filara defensywy Nadwiślana Góra, a w sezonie 2012/2013 zawodnika Unii Bieruń Stary. Ur. 03.06.1984 r. zawodnik powinien być mocnym punktem naszej defensywy.

Foto: www.google.pl

Po weekendzie przedstawimy – mamy nadzieję – kolejnych dwóch zawodników, których przyjście do MKS-u jest bardzo bliskie finalizacji. Nowych zawodników witamy i życzymy wielu sukcesów!