Zakończyła się rywalizacja barażowa o awans do III ligi, natomiast wciąż trwa batalia utrzymanie naIV szczeblu rozgrywek.  Promocję do III ligi uzyskał Gwarek Tarnowskie Góry, który w sobotę (17.06.) pokonał 4:0 zwycięzcę grupy II, czyli Decor Bełk. Dziś w rewanżu lepszy okazał się Decor, lecz zwycięstwo 1:0 nie pozwoliło na odrobienie strat zespołowi Jarosława Kupisa, który wciąż będzie rywalizował na IV-ligowym poziomie.

Z kolei, w dzisiejszym spotkaniu o utrzymanie w IV lidze zespołów, które zajęły 14 miejsca w obu grupach, Slavia Ruda Śląska bezbramkowo zremisowała ze Spójnią Landek. Rewanż w najbliższą sobotę w Landeku.

Odnotujemy też, iż finalistami rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu województwa zostały Rekord Bielsko-Biała i Ruch Radzionków. Bielszczanie wyeliminowali pogromców MKS, czyli GKS Radziechowy-Wieprz, zwyciężając dziś 4:1. Natomiast, Ruch – także na wyjeździe – okazał się lepszy od WSS Wisła, aplikując swoim rywalom cztery gole, przy dwóch trafieniach gospodarzy.

Wielki finał, także w sobotę 24 czerwca.