Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po remisie w w Bytomiu, MKS Lędziny w 15 kolejce rozgrywek HAIZ IV ligi w najbliższą sobotę (18.11.) o godzinie 11.00 zmierzy się z Wilkami Wilcza, przystępując do spotkania z nadzieją na pierwsze od 9 września zwycięstwo. Zwycięstwo, które w punktowej sytuacji MKS-u staje się koniecznością, jeżeli nie chcemy dopuścić do tego, by bezpieczna strefa tabeli nie odskoczyła nam niebezpieczną odległość.

Zespół Wilków świetnie rozpoczął rundę, ale w ostatnich tygodniach dobre spotkania przeplata słabszymi. Przed dwoma tygodniami w zespole gości doszło do zmiany trenera i Piotra Gierczaka zastąpił Witold Czekański (choć jak podawał katowicki „Sport” przyczyną zmiany trenera nie były rezultaty osiągane przez 11 zespół poprzednich rozgrywek w grupie II, a ósmy w bieżących z dorobkiem 18 pkt).

W obu zespołach zabraknie podstawowych obrońców, którzy pauzują za żółte kartki: Mateusza Roszaka w MKS, Marcina Leszczyńskiego w Wilkach. Defensywie MKS-u przyjdzie zatrzymać najskuteczniejszego strzelca grupy II – Dawida Gajewskiego (11 goli jak dotąd) oraz partnerującego mu w ataku Michała Zielińskiego (w zeszłym sezonie piłkarza Concordii). My wierzymy, że nasi ofensywni piłkarze znajdą sposób na zdobycia gola/goli i zaskoczenie linii obronnej Wilków, która do tej pory w sezonie dopuściła do straty 24 goli (przy 25 zdobytych).

Serdecznie zapraszamy na mecz! Tym bardziej, iż to przedostatnia okazja do zobaczenia drużyny MKS w akcji. W sobotę 25 listopada, także o 11.00, MKS zmierzy z się z KS Decor Belk w zaległym spotkaniu 7 kolejki.

Zespół rezerw w tyskiej b klasie swoje ostatnie jesienne spotkanie rozegra w niedzielę 19 listopada o godzinie 13.00. Rywalem MKS-u II będą inne rezerwy, dobrze znanego nam Sokoła Wola.