Kolejne ważne i zasłużone punkty wpadły dziś na konto MKS-u Lędziny. Na murawie boiska przy ul. Stadionowej dzieliła i rządziła tylko jedna drużyna, a rezultat 3:0 (1:0) na korzyść lędzinian w pojedynku z AKS Niwka to najniższy wymiar kary dla gości.

Bramki:

1:0 – 38 minuta Michalski – bramka padła po tym jak strzelec bramki bezlitośnie wykorzystał duży błąd bramkarza oraz jednego z defensorów gości, których mocno kozłująca piłka po wykopie Gąsiora zaskoczyła tak, iż … zderzyli się ze sobą. Michalski bez trudu skierował ją do siatki z 16 m.,

2:0 – 67 minuta Uniejewski – nasz obrońca w tym spotkaniu zagrał w ofensywie … i w bramkowej akcji z najbliższej odległości wepchnąl do siatki piłkę, którą po dośrodkowaniu Sopelewskiego na dlugim słupku głową zgrał Nikodem Nagi,

3:0 – 83 minuta Janik – celną główką z ok 12 m przelobował bramkarza gości po dokładnej centrze z prawej strony Grzegorza Bednarka.

Całe spotkanie to optyczna przewaga ambitnie i agresywnie grających piłkarzy MKS-u, którzy starali się szybko odbierać rywalom piłkę i wyprowadzać szybkie kontry. Ta sztuka udawała się w drugiej połowie. Oprócz akcji bramkowych bliski szczęścia był Sopelewski, który po akcji Gadaja po godzinie gry huknąl z narożnika pola karnego. Blisko było pięknego gola. W 74 minucie Gadaj po świetnej trójkowej akcji z Gardawskim i Uniejewskim przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem AKS-u. Chwilę później bliski szczęścia był zamykający akcję Ingram, którego uderzenie po centrze Bednarka zatrzymał bramkarz. W doliczonym czasie gry tuż obok spojenia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sopelewskiego główkował Gardawski. Wygrana MKS-u jest więc całkowicie zasłużona i dobrze nastraja przed derbowym pojedynkiem z Piastem.

Już dziś informujemy, że zgodnie z wczorajszą informacją  ŚlZPN środowe spotkania 4 kolejki klasy okręgowej odbędą się o godzinie 17.30 (a nie o 18.00 – tak jak pierwotnie podawano).

MKS: Ł.Gąsior – Sopelewski, M.Roszak, Józefowicz, Bednarek, Karlik, Gadaj (Janik 80), Ingram (M.Nagi 83), Maławy (N.Nagi 50), Michalski (Uniejewski 55), Gardawski.

AKS: Zachariasz – Płaziński, Ptaszek, Hepo, Walczak, Krochmal (Korepta 65), Musiał (Cichoń 78), Malara (Zawartka 80), Mastalerz (Majewski 68), Domański, Zudin.

żólte kartki: Mastalerz, Walczak (Niwka)

Sędziował: Robert Skoludek (Zabrze)