Jak Pan ocenia rundę jesienną w wykonaniu MKS-u i czy jest Pan zadowolony z 10 miejsca i dorobku 21 punktów?

K.R.: Runda jesienna zaczęła się bardzo obiecująco, potem w połowie było na przemian wygrana – porażka, trochę szkoda tych ostatnich 3 meczy, bo mogło się skończyć na bardzo dobrym miejscu. 10 miejsce sprawia że pozostał lekki niedosyt, ale mało kto sądził po okresie przygotowawczym i sparingach że ugramy te 21 pkt., choć ja zakładałem zdobycie 25, co dało by nam 6 miejsce, no niewiele więc zabrakło do osiągnięcia tej granicy.


Które ze spotkań uważa Pan za najlepszy, a które za najgorszy występ w tej rundzie?

K.R.: Najlepsze spotkanie rozegraliśmy z Gwarkiem Ornontowice, no i na pewno na Krupińskim, najgorszy występ to zdecydowanie mecz z Nadwiślanem Góra.

Czy chciałby Pan wyróżnić któregoś z zawodników, wskazać tego który pozytywnie Pana zaskoczył? A może jest ktoś, kto zawiódł?

K.R.: Cały zespół zasłużył na pochwałę, drużyna w której zagrało 11 nowych zawodników (a w tej 11 było 7 obecnie jeszcze wiekowo juniorów) potrzebuje przede wszystkim ogrania w seniorach, myślę że u boku rutyniarzy takich jak Bednarek, bracia Firlejowie, 22 letni – ograni już Sopelewski i Magiera, to się niedługo stanie a wtedy kto wie……Jeżeli chodzi o wyróżnienie to wg mnie – Tomek Matysek, zawodnik który wrócił do nas po okresie gry w juniorach Unii Oświęcim i jako debiutant w seniorskiej piłce grał jak profesor, na wysokim poziomie przez całą rundę.

Czy wiadomo już coś jak będą przebiegały przygotowania do rundy wiosennej i o ewentualnych zmianach w zespole? Czy planowane są jakieś wzmocnienia?

K.R.: Na razie mamy okres roztrenowania do połowy grudnia (2 razy w tygodniu hala + basen), 15-16 grudnia mamy grać turniej halowy juniorów rocznika 90 i młodsi Marschally-Cup w naszej hali Centrum, potem zawodnicy mają wolne.

Spotykamy się po przerwie zimowej 07.01.2008 r., w planie mamy wyjazd na obóz do Ustronia Morskiego w terminie 11.01 do 20.01.2008 i wtedy już na poważnie rozpoczniemy przygotowania do drugiego meczu rundy wiosennej. Co do wzmocnień przedstawiłem działaczom pozycje, na których potrzebne są wzmocnienia no i reszta należy już do nich. Po stronie ubytków nie powinniśmy zanotować żadnych zmian, czas pokaże czy się nie myliłem.

Jakie Pan stawia cele (miejsce w tabeli) zespołowi na rundę wiosenną? Wiadomo, że do końca nie wiemy jak będzie wyglądała reforma i które miejsce w tabeli zapewni utrzymanie w tej samej klasie rozgrywkowej…

K.R: Cele na rundę wiosenną to zajęcie miejsca od 1 do 6, bo wg mnie stać nas na to.

W tabeli jest tak ciasno, że przy wygraniu paru spotkań pod rząd łapiemy się nawet do czwórki, Piast Leszczyny ma 6 tylko pkt. więcej od nas, a do tyłu oglądać się nie będziemy. Tego wszystkim kibicom (nawet tym, co siedzieli za ławką rezerwowych i mówili, że Lędziny to w tym sezonie tylko spadek) a także działaczom, zawodnikom i sobie na ten nowy rok życzę.

dziękuję za rozmowę, underek