Arcytrudny test pierwszej drużyny na Podlesiu (29.09.), mecz na szczycie w b klasie oraz turniej żaczków na orliku, oto najkrótsza zapowiedź występów drużyn MKS-u w najbliższy weekend. Tym razem nie zagrają orliki (pauza) oraz trampkarze (z rozgrywek w minionym tygodniu wycofał się zespół Raków Gostyń).

W 9 kolejce ZINA klasy okręgowej MKS o godzinie 16.00 zmierzy się na Podlesiu przy ul. Sołtysiej z niekwestionowanym faworytem rozgrywek i zespołem, który ma wszelkie atuty, by awansować do IV ligi. Dla Podlesianki to niemal obowiązek, dlatego dwie dotychczasowe porażki (z Pogonią Imielin 0:2 i AKS Mikołów 0:1 przed tygodniem), są małym zaskoczeniem, nie zmieniającym jednak zapewne założonego celu rywala. MKS musi powalczyć o każdy metr boiska, przyda się zapewne odrobina szczęścia, a to czy uda się zdobyć jakikolwiek punkt w meczu z osłabionym rywalem (Dawid Brehmer – pauza za 4 żółte kartki, Tomasz Rosiński – reprezentujący Polskę w Mistrzostwach Świata piłki nożnej 6-osobowej), przekonamy się już jutro przed 18.00. Każdy wywalczony punkt na Podlesiu będzie cenną zdobyczą. Jak zawsze wierzymy, iż taki cel uda się zrealizować!

Jutrzejszy mecz, jako arbiter głowny, poprowadzi Dawid Woliński z Bytomia.

Rezerwy o tej samej porze, czyli w sobotę o 16.00, zmierzą się w Kobiórze z Leśnikiem w meczu na szczycie b klasy. I choć terminy obu spotkań kolidują, to właściwa współpraca trenerów (i działaczy) obu drużyn sprawia, że mimo niezbyt szerokiej kadry, oba zespoły pojadą w skladach 15-osobowych powalczyć o punkty na murawy rywali. Ciekawi jesteśmy jak dwójka MKS-u poradzi sobie na boisku Leśnika, który po dobrym początku, w miniony weekend poległ w Łaziskach Górnych aż 0:6, co odkupił utratą pozycji …. lidera.

Sobota godzina 16.00 to także termin rozegrania spotkania juniorów, którzy zagrają w Czarkowie.

Wcześniej, bo już  godzinie 10.00 na orliku przy ul. Pokoju odbędzie się turniej z udziałem MKS-u, Gola Bieruń, Unii Bieruń i Gromu Świerczyniec, w ramach grupy 7 rozgrywek IV ligi żaków F1. Od przyszłego tygodnia nasze żaczki będą rywalizować w turniejach w grupie 17, z KSB Lędziny (dziewczyny), APN GKS Tychy i Mlodymi Wilkami Tychy.

Młodziki w niedzielę (30.09.) o godzinie 10.00 zagrają  Tychach – Czułowie (ul. Katowicka 241) z miejscową Czułowianką.