W miniony weekend obszernie informowaliśmy o występach orlików i żaczków w piłkarskim Memoriale im. Karola Grzesika w Bieruniu Starym. Tymczasem, swoje rozgrywki zainaugurowały także zespoły trampkarzy oraz młodzików. Czas na kilka słów o tych występach, a także na zapowiedź kolejnego weekendu w wykonaniu młodzieży MKS.

W jesiennych rozgrywkach Podokręgu Tychy rywalizują dwie drużyny trampkarzy: IV-ligowa trenera Pawła Majera oraz V-ligowa trenera Artura Olesia. Ten drugi prowadzi także drużynę młodzików (z rocznika 2012-13), która po raz pierwszy od pewnego czasu została zgłoszona do rozgrywek.

Podsumowanie wyników inauguracyjnych meczów:

Trampkarze IV liga: Siódemka Tychy – MKS 8:1 (4:0) Michał Kowalczyk 54,

Trampkarze V liga: MKS – Ogrodnik Cielmice 4:3 (3:0) Zimnal, P.Mańka, Nowicki, Szprengiel (ozdobą meczu było szczególnie trafienie F.Szprengla z rzutu wolnego).

Młodziki V liga: MKS – Polonia Międzyrzecze  8:0 (bramki Filip Szprengiel x3, Patryk Porwit x2, Mateusz Michalski x2, Wojtek Palka).

Gratulujemy dobrych występów i ambitnej postawy, zarówno Naszym piłkarzom, jak i Przeciwnikom!

W sobotni poranek (09.09.) drużyna orlika młodszego E2 (trener Ryszard Wowro) zainauguruje swoje występy w tzw. Lidze Mistrzów na obiekcie przy Andersa 22 w Tychach, rywalizując z APN SMS Tychy, BAP Piast Gol Bieruń oraz Iskrą Pszczyna.

Piątkowe (08.09.) popołudnie będzie intensywne dla naszych piłkarzy z uwagi na dwa zaplanowane mecze wyjazdowe: drużyna trenera Pawła Majera zagra w Orzeszu (ul. Długosza 60) z LKS-em Woszczyce od 17.30, natomiast trampkarze (V liga) zagrają z Rakami Gostyń (ul. Rybnicka 141, Gostyń).

Z kolei w niedzielę (10.09.) od godziny 9.00 drużyna młodzików zagra – także na wyjeździe z Akademią Piłkarską Orzesze (ul. Bukowina).