W dniu 26 stycznia (sobota, początek o godzinie 9.00) MKS Lędziny tradycyjnie już wystąpi w Bojszowach w halowym piłkarskim Memoriale im. Jasińskiego. W IX edycji turnieju wystąpi osiem zespołów, bowiem tyle zgłosiło chęć  podjęcia rywalizacji w imprezie. Dziękujemy w tym miejscu za informacje organizacyjne panu Markowi Kumorowi!

Do rywalizacji po kilku latach nieobecności powraca Unia Bieruń Stary, co sprawia, że w zawodach ponownie zobaczymy wszystkie zespoły z powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Organizatorzy przygotowani są nawet na wariant, w którym któryś z zespołów wycofałby się z udziału w rozgrywkach w ostatnim momencie: zespołom już dziś przydzielono numery i gdyby spełnił się czarny scenariusz, w jednej grupie zagrałyby ekipy z numerami parzystymi, a w drugiej – te z nieparzystymi. Mamy jednak nadzieję, że do takiej sytuacji nie dojdzie i oprócz kompletu ekip z powiatu na parkiecie w Bojszowach zobaczymy także Sokoła Wola, który uzupełnia stawkę 8 drużyn.

Zespoły rozegrają mecze w grupach systemem każdy z każdym, a następnie zwycięzcy grup zmierzą się w finale, a zespoły które zajmą drugie miejsca zagrają w pojedynku o trzecie miejsce. Spotkania trwać będą 15 minut.

Dziś poznaliśmy skład grup w jakich rywalizować będą zespoły. MKS zagra w grupie I z Polonią Międzyrzecze, Piastem Bieruń Nowy oraz Pogonią Imielin (obrońca trofeum). W grupie II zagrają gospodarze, czyli bojszowki GTS, Unia Bieruń Stary, Sokół Wola oraz Stal Chełm Śląski.

Już dziś serdecznie zapraszamy do Bojszów:)!