No proszę, to już dziesiąta kolejka! Sporo już za nami. Niektórzy jeszcze teraz rozpamiętują niedawny derbowy wyjazd na Bieruń; parę dni później gościliśmy w Pucharze Polski GTS Bojszowy. Nie mijają dwa tygodnie, a przychodzi nam zmierzyć się z kolejnym lokalnym rywalem. Tym razem MKS jedzie w sobotę do Imielina. W weekend grają też inne drużyny.

 Jeżeli tabela ma coś powiedzieć o potencjalnych szansach obu drużyn, to mówi tylko tyle, że są… idealnie równe. I MKS, i Pogoń w dziewięciu meczach mają trzy zwycięstwa, dwa remisy i cztery porażki. Obie strzeliły 16 goli, Imielin również 16 stracił, Lędziny zaś… jedną bramkę więcej. Na razie ten jeden gol decyduje, że nasi sobotni przeciwnicy wyprzedzają nas w klasyfikacji katowickiej okręgówki.

 Duża część internautów wierzy w ankiecie, że sobie poradzimy. Optymizmem może napawać fakt, że imielinianie są od pewnego czasu w dołku – przegrali poprzednie trzy mecze. Ostatni raz triumfowali 20 września i warto o tym meczu nadmienić. Otóż, pokonali oni na własnym boisku grający klasę wyżej Górnik 09 Mysłowice. Sokół grał w „dziesiątkę” po czerwonej kartce dla bramkarza w… czwartej minucie! 90 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia, a w dogrywce dwoma szybkimi golami pogrążył mysłowiczan dobrze nam znany Marcin Polarz.

 Niestety, nadzieje na dłuższą przygodę w PP brutalnie zgasiły w tym tygodniu rezerwy AKS-u Mikołów, gromiąc Pogoń 6-0. A co w lidze? Tutaj Imielin, podobnie jak i my, pokonuje tych, których należy pokonać, ulega zaś tym, którzy uchodzą za faworytów. Dobrze obrazują to mecze u siebie. Wyraźne porażki 1-3 i 1-4 z liderem (Unią) i wiceliderem (Krupińskim), ale i punktowanie dotychczasowych outsiderów: Ogrodnika (3-0) i Śląsk (4-0).

 Jaka jest forma naszej ekipy, raczej wszyscy wiedzą. Ostatnie mecze można by skomentować krótko: „gra lepsza od wyniku”. Z jednej strony „miodu nie było”, ale gdyby MKS wykorzystał w tych spotkaniach połowę swoich szans, to wygrywałby wysoko. Oby nasze „strzelby” wreszcie podregulowały celowniki, a będzie całkiem nieźle. I oby nastąpiło to w miarę prędko, bo nas zima złapie.

W ten weekend wszystkie mecze drużyn młodzieżowych odbędą się w sobotę:

– trampkarze starsi sobota 9.30 Piast Bieruń – MKS

– żaki sobota 10.30 Iskra Pszczyna – MKS

– juniorzy sobota 12.00 Piast Bieruń – MKS

Zapraszamy:)