W dzisiejszym (28.10.) spotkaniu inaugurującym 12 kolejkę rozgrywek HAIZ IV ligi, LKS Czaniec pokonał rezerwy GKS-u Tychy 2:1 (1:0). A oto komplet rozstrzygnięć tej serii spotkań, w której to MKS rywalizował w Skoczowie z Beskidem. Lędzinianie niestety także i tym razem pozostają bez punktów.

Beskid Skoczów – MKS Lędziny 2:0 (1:0) Malik 16-samobójcza, Dziadek 58

MKS: Kwiatkowski – Mateja, Piekielny, Worek, Malik, Krakowiak, Śliwa, Czupryna, G.Kostrzewa (Nowrocki 67), Sieradzki (Szczurek 55), Turczyński.

” […] gospodarze wyszli na prowadzenie w 16. minucie. Jakub Chmiel świetnie „urwał się” na skrzydle, dograł piłkę w pole karne, którą niefrasobliwie posłał do własnej siatki Mateusz Malik. Po tym golu widzieliśmy okres spokojniejszej gry. Zawodnicy ze Skoczowa delikatnie cofnęli się do obrony, z kolei goście szukali zagrożenia głównie po stałych fragmentach gry, w następstwie czego nie ujrzeliśmy więcej bramek w tej części spotkania.

Po raz kolejny zadziałał zmysł trenerski Mirosława Szymury, który w 60. minucie asygnował do gry Dariusza Dziadka, a ten 120 sekund później odwdzięczył mu się trafieniem kończąc z zimną krwią sytuacje sam na sam z Szymonem Kwiatkowskim, który był najjaśniejszą postacią w ekipie z Lędzin. Kilkukrotnie fenomenalnie zatrzymał zapędy zawodników Beskidu i gdyby nie on, kto wie jaki byłby wynik.”

Skrót meczu:

za: www.sportowebeskidy.pl i www.beskidskoczow.pl

W pozostałych meczach:

LKS Czaniec – GKS II 2:1 (1:0) Palarczyk 33, Świerczyński 68 – Rogalski 70

LKS Goczałkowice – GKS Radziechowy-Wieprz 4:3 (1:0) Baron 22, Rączka 65, Furczyk 60,82k. – Szymoński 56,87, Hałat 72,

Spójnia Landek – MKP Odra Centrum 2:1 (1:0) Habdas 28, Sikora 60 – Sikorski 68k.

Polonia Bytom – Wilki Wilcza 2:1 (0:0) Tylec 50, Radkiewicz 90+4 – Gajewski 58

Dąb Gaszowice – Unia Racibórz, odwołany z powodu zalania boiska

Kuźnia Ustroń – Decor Bełk 1:2 (1:1) Czyż 15 – Jasiczek 22k.,61 k.

Podbeskidzie II – Drzewiarz, odwołany z powodu zalania boiska