Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o sparingu z GKS II Tychy jako przetarciu przed ligowymi potyczkami z dobrze nam znanym rywalem. Słowa te jednak nie są już aktualne, o czym informuje komunikat Śląskiego ZPN.

Jak czytamy: „Za zgodą klubów nastąpiła zamiana miejsc w IV lidze – Tyski Sport II S.A. zagra w grupie 1 w miejsce LKS Wilki Wilcza, a LKS Wilki Wilcza zagra w grupie 2 w miejsce Tyskiego Sportu II S.A”.
Z czysto kibicowskiego punktu widzenia to dla MKS informacja nienajlepsza. Szczególnie, że starcia z tyskimi rezerwami to zawsze dla Lędzin ciekawe pojedynki, nawet te wyjazdowe, w niedzielne przedpołudnia, tuż przed kluskami i roladą. Wilcza to miejscowość oddalona o około 60 kilometrów od Lędzin. Tamtejsze Wilki to zwycięzca III grupy klasy okręgowej w poprzednim sezonie. Klub, który jeszcze w sezonie 2007/08 grał w zabrzańskiej B-klasie konsekwentnie kolekcjonuje kolejne awanse. MKS Lędziny w rundzie jesiennej podejmie tę jedenastkę na własnym boisku 31 sierpnia.