7 punktów. Taka różnica punktowa dzieli po 21 kolejce drużyny MKS-u i Unii Kosztowy, a zadecydował o tym gol Mateusza Demitraszka z 19 minuty dzisiejszego spotkania, który przesądził o skromnej wygranej 1:0 (1:0) zespołu trenera Molka.

 Na stadionie MKS całkiem licznie zgromadzona publiczność oglądała ciekawe spotkanie, w której obie ekipy dały to, co miały najlepsze. Na obecną chwilę okazało się jednak, że Kosztowy mają od naszego zespołu ciut większy potencjał. Dokładnie rzecz ujmując – o jedną bramkę większy.

A zaczynało się obiecująco, bo przez pierwszy kwadrans MKS przeważał i stwarzał ciekawe sytuacje. Potem jednak Unia przeprowadziła kontrę na granicy spalonego. Po nieudanej pułapce ofsajdowej nasza ekipa stanęła czekając na gwizdek sędziego. Goście zaś dokończyli akcję i… zdobyli bramkę. Później jeszcze parokrotnie mogliśmy być ofiarami… własnych pułapek, ale zawsze na czas z czystym wślizgiem nadążał któryś z obrońców.

Resztę spotkania można właściwie streścić jako nieudaną próbę dogonienia wyniku. MKS stworzył sporo okazji, aktywny był Urbańczyk, który aż trzykrotnie miał przed sobą tylko Potocznego, ale za każdym razem zbyt długo zwlekał z decyzją. Pod bramką gości kotłowało się zresztą nieraz, lecz zawsze brakowało po prostu… celnego strzału. Unia okazji miała może i nieco mniej, jednak strzelała o wiele celniej i tylko doskonałej dyspozycji Kwiatkowskiego zawdzięczamy, że nie przegraliśmy wyżej. Kosztowska ekipa postawiła na twardą walkę (cztery żółte kartki przy naszej jednej), której trudno było się lędzinianom przeciwstawić.

MKS: Kwiatkowski, Bednarek, M.Roszak, Uniejewski (Gardawski 46), Sopelewski, Michał Nagi, Karlik, Śliwa, Józefowicz (Bereza 65), Ingram, Urbańczyk.

Unia: Potoczny, Szymoniak, Tracz, Iwan, Kocurek, Demitraszek (Klimczak 88), Kohut, T.Wilk (Ptaszek 78), Fahrenholt, Wlazło (Rak 52), Kowalski (Gorki 72).

żółte kartki: Śliwa, Bednarek (MKS) – Wilk, Rak, Gorki, Potoczny (Unia).

MKS Unia
strzały celne 4 8
strzały niecelne 14 4
faule 6 12
rzuty rożne 11 10
spalone 2 4
dośrodkowania 19 19
żółte kartki 1 4
czerwone kartki 0 0

W najbliższy wtorek (28 kwietnia) o godzinie 17.30 MKS zmierzy się w meczu wyjazdowym z AKS Niwka.

Skrót spotkania:

[mecze]ca3-_7J3gyw[/mecze]

Za www.uniakosztowy.futbolowo.pl