Awizowany wcześniej Mirosław Wowro ostatecznie nie zdecydował się na objęcie funkcji trenerskiej MKS-u. Dlatego drużynę MKS-u w rundzie jesiennej sezonu 2014/2015 poprowadzi Mariusz Gajewski, któremu pomagał będzie Michał Gadaj. Działacze klubu zdecydowali się więc na powierzenie tej odpowiedzialnej funkcji osobom w ostatnich latach ściśle związanych z klubem, ze szczególnym wskazaniem na dotychczasowego trenera zespołu juniorskiego.

Pierwszy trening pod wodzą nowego trenera odbędzie się 14 lipca o godzinie 17.00. Pierwszy tydzień zajęć będzie bardzo intensywny, a zakończy go 19 lipca (sobota) sparingowy mecz z JUWe Jaroszowice (miejsce oraz godzina do ustalenia). 23 lipca MKS zagra z Sarmacją Będzin, 30 lipca z Podlesianką Katowice, a 2 sierpnia z Sołą Oświęcim. Inauguracja sezonu 9 sierpnia, a terminarz rozgrywek poznamy po jutrzejszym spotkaniu przedstawicieli klubów grup I i II klasy okręgowej.